صفحه نخست

     آبشار کابین        تولید کننده‌ایم نه فروشنده        5 سال ضمانت        10 سال خدمات پس از فروش

اجزای کابین دوش

کابین دوش از اجزای مختلفی تشکیل شده است که هر کدام دارای طرح‌ها، رنگ‌ها و انواع مختلفی هستند و می‌توان با توجه به فضا و نیز بر اساس سلیقه خود یکی از آن‌ها را انتخاب نمود.

در ادامه به بررسی هر یک از اجزای کابین دوش به طور جداگانه می‌پردازیم:

۱ ـ شیشه نشکن (معمولاً سکوریت) یا طلق پلکسی گلاس

در بین اجزای کابین دوش، مهم‌ترین و اصلی‌ترین جزء، شیشه نشکن (معمولاً سکوریت) یا طلق پلکسی گلاس است. انتخاب شیشه نشکن یا طلق پلکسی گلاس بیشتر از هر چیزی به سلیقه فرد بستگی دارد. ولی به طور کلی، می‌توان گفت طلق پلکسی گلاس ایمن‌تر و دارای قابلیت لک‌پذیری کمتر است و در برابر آن، شیشه سکوریت زیباتر و امروزی‌تر بوده و دارای قابلیت ایجاد طرح‌های زیباست. معمولاً برای پانل‌ها و درب‌های کابین های حمام از شیشه‌های سکوریت استفاده می شود که تقریباً نشکن هستند. درب‌ها و پانل‌های شیشه ای در رنگ‌های مختلف ساده، دودی، برنزی و ... تولید شده و خود به دو نوع شفاف و مشجر (ساتینا و سندبلاست شده) تقسیم می‌شوند که نوع سندبلاست شده آن‌ها دارای طرح‌های مات کننده بسیار چشمگیر و زیبا هستند. انواع مشجر این شیشه‌ها سبب می‌شوند فضای داخل حمام از بیرون به صورت واضح قابل مشاهده نباشد. شیشه کابین دوش برای ایمنی بیشتر حداقل باید ۶ میلیمتر ضخامت داشته باشد. این ضخامت هر چه بیشتر باشد، بهتر است و البته موجب افزایش وزن شیشه کابین دوش می‌شود که در مورد کابین دوش های شیشه ای فریم دار، این موضوع ممکن است باعث شکستن زود هنگام چرخ‌ها شود. شیشه‌هایی که لبه آن‌ها توسط قاب حفاظت نشده است، خیلی زودتر می‌شکنند و بیشتر در معرض آسیب هستند. بنابراین بهتر است از شیشه‌هایی استفاده گردد که دارای قاب آلومینیومی هستند تا از ایمنی و عمر بیشتری برخوردار باشند.

برای مشاهده نمونه‌هایی از طرح‌های سندبلاست شیشه به بخش «نمونه‌های سندبلاست» مراجعه نمایید.

۲ ـ قاب‌های آلومینیمی (فریم)

در بین اجزای کابین دوش، جزء نگهدارنده شیشه نشکن یا طلق پلکسی گلاس، قاب (فریم) است. شرکت آبشار کابین برای قاب کابین دوش های حمام از پروفیل‌های آلومینیومی با رنگ‌های سفید، نقره‌ای براق (کروم)، نقره‌ای مات، طلایی براق و زیتونی براق استفاده می‌شود. البته همان گونه که گفته شد، برخی از کابین دوش های مدرن و شیک بدون قاب (فریم لس) هستند.

قاب برخی از کابین دوش ها به ظاهر آلومینیوم هستند؛ اما در واقع، چنین نیست و جنس آن‌ها پلاستیک فشرده است. این نوع قاب‌ها نه تنها جلوه خوبی نداشته و ارزان هستند؛ بلکه نمی‌توانند مانند قاب آلومینیومی واقعی از شیشه محافظت کنند.

باید به ضخامت قاب‌های آلومینیومی توجه ویژه‌ای داشت. مسلماً قدرت و جنبه حمایتی‌ای که یک قاب آلومینیومی با ضخامت ۱/۲ یا ۱/۶ میلیمتری دارد، خیلی بیشتر از قابی با ضخامت ۰/۵ میلیمتر است.

کیفیت آلومینیوم استفاده شده در کابین های حمام مختلف با هم تفاوت دارد. برخی از شرکت‌ها برای کاهش هزینه‌ها و قیمت محصول، از آلومینیوم‌های بازیافت شده یا کامپوزیت‌های آلومینیوم استفاده می‌کنند که مسلماً این نوع آلومینیوم‌ها در برابر ضربه آسیب‌پذیرتر هستند.

کلیه فریم‌های مصرفی شرکت ما از جنس بیلت نو آلومینیوم خالص (ضد آب و ضد زنگ) با ضخامت ۲/۲ میلیمتر و با کیفیت عالی و تولید کارخانه اراک می‌باشند و با دستگاه‌های ایتالیایی به صورت کوره‌ای آب‌کاری می‌شوند.

برای مشاهده طرح‌ها و رنگ‌های مختلف فریم به بخش «نمونه‌های یراق آلات، فریم‌ها و درزگیرها» مراجعه نمایید.

 

کابین دوشکابین دوش حمامقیمت کابین دوشدور دوشی

۳ ـ یراق آلات، درزگیرها و نوارها

یراق آلات به طور کلی شامل بست، لولا، دستگیره، ریل، چرخ، درپوش، جک نگهدارنده، جاحوله‌ای و ... است که در رنگ‌های سفید، نقره‌ای مات، نقره‌ای براق (کروم)، طلایی براق و زیتونی براق تولید می‌شوند. یراق آلات را می‌توان از نظر نوع کارآیی به ۳ دسته کلی تقسیم کرد:

۱ ـ یراق آلات فریم لس ریلی (شامل ریل، بست، دستگیره و ...)

۲ ـ یراق آلات فریم لس لولایی (شامل بست، لولا، دستگیره و ...)

۳ ـ یراق آلات فریم دار ریلی (شامل درپوش، دستگیره، چرخ‌های بالا و پایین و ...)

دستگیره‌ها نیز خود دارای انواع مختلفی هستند که عبارتند از:

۱ ـ دستگیره تک سوراخ معمولی شیشه‌ای

۲ ـ دستگیره تک سوراخ بزرگ استیل

۳ ـ دستگیره تک سوراخ معمولی استیل

۴ ـ دستگیره تک سوراخ معمولی سفید

۵ ـ دستگیره توکار

۶ ـ دستگیره دو سوراخ معمولی خم یک طرفه

۷ ـ دستگیره دو سوراخ معمولی خم دو طرفه

۸ ـ دستگیره دو سوراخ معمولی صاف

۹ ـ دستگیره دو سوراخ بزرگ

و ...

جاحوله‌ای را به عنوان دستگیره نیز می‌توان استفاده نمود.

درزگیرها نیز که وظیفه آب بندی کابین دوش و جلوگیری از خروج آب از داخل کابین دوش به خارج از آن را بر عهده دارند، به ۳ نوع تقسیم می‌شوند:

۱ ـ درزگیرهای آهنربایی (مگنتی) برای مواردی که دو درب شیشه‌ای باید به یکدیگر بچسبند

۲ ـ درزگیرهای شیشه‌ای برای انتهای آزاد شیشه‌های ثابت یا ابتدا و انتهای درب‌های شیشه‌ای تکی

۳ ـ درزگیرهای آلومینیومی برای انتهای آزاد شیشه‌های ثابت یا ابتدا و انتهای درب‌های شیشه ای تکی

نوارها نیز در انتهای بسته شیشه‌ها یا طلق‌های پلکسی گلاس ثابت استفاده می‌شوند تا شیشه یا طلق پلکسی گلاس را در داخل فریم محکم کرده و از لرزش و لق زدن آن جلوگیری کنند.

برای مشاهده انواع و رنگ‌های مختلف یراق آلات و درزگیرها به بخش «نمونه‌های یراق آلات، فریم‌ها و درزگیرها» مراجعه نمایید.

دور دوشی حمامقیمت دور دوشیحمام شیشه ایدور دوشی ارزان

۴ ـ زیر دوشی

«زیر دوشی» صفحه‌ای است که در زیر فضای دوش در کف حمام نصب می‌شود تا این موضوع را تضمین کند که آب از محوطه مخصوص دوش خارج نشود و همچنین آب‌بندی و مکش آب به خوبی صورت گیرد. زیر دوشی ها معمولاً از سنگ‌های یک تکه یا اکریلیک‌های سنگین و در اشکال و اندازه‌های متنوع و مشخصی تولید می‌شوند. بهتر است از زیر دوشی با عمق بیشتر برای کابین حمام خود استفاده کنید.

همچنین برای افزایش ایمنی توجه داشته باشید که سطح زیر دوشی لغزنده نباشد. نصب زیر دوشی بسیار حساس است و باید طوری نصب شود که زمانی که تحت فشار قرار می‌گیرد، دچار نشتی نشود. از این رو برای نصب آن حتماً از یک متخصص کمک بگیرید. هدف اصلی استفاده از زیر دوشی، صرفه‌جویی در مصرف آب و جلوگیری از به هدر رفتن آب است و اگر تمایل ندارید، می‌توانید زیر دوشی نداشته باشید (فقط در دور دوشی؛ نه اتاق دوش).

زیر دوشی های اکریلیک در انواع و کیفیت‌های مختلف در بازار موجود هستند. زیر دوشی های اکریلیکی که خلوص بیشتری دارند، از کیفیت بالاتری برخوردارند. زیر دوشی های اکریلیکی که رنگ سفید خیلی روشن و برلیانی دارند، معمولاً از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و زیر دوشی اکریلیک با کیفیت معمولاً رنگ سفید کدرتری دارد. به دلیل همین تنوع در زیر دوشی های اکریلیک، قیمت آن‌ها متنوع است و مطمئناً زیر دوشی های اکریلیک مرغوب‌تر از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

برای مشاهده توضیحات بیشتر درباره زیر دوشی و مشاهده انواع مختلف زیر دوشی به بخش «محصولات > زیر دوشی» مراجعه نمایید.

۵ ـ سایر تجهیزات جانبی

کابین دوش های ساده و پیشرفته که «اتاق دوش» نامیده می‌شوند، دارای تجهیزات جانبی نظیر دوش، وان، جکوزی و ... نیز هستند.

کابین دوش ارزان قیمتدرب شیشه ای حمامقیمت پارتیشن دوش

قیمت محصولات ما را با همکاران دیگر مقایسه کنید

قیمت مناسب          کیفیت بالا          تحویل کارهای سفارشی 4 روز کاری

درباره ما

آبشار کابین فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با تولید کابین دوش ها و دور دوشی های طلقی (پلکسی گلاس) آغاز کرد. آبشار کابین در طول این سال‌ها همواره به دنبال گسترش محصولات و جلب رضایت مشتری‌های خود بوده است. از آن جمله می‌توان به تولید کابین دوش ها و دور دوشی های شیشه ای با شیشه سکوریت سوپر کلیر، تولید کابین دوش های گرد، تولید کابین دوش های فریم لس و تولید کابین دوش های طلایی و زیتونی اشاره کرد.

جهت ارتباط با ما

تلفن:    02177443675     02177442489     02166522589

موبایل:    09123578010     09122371705

                09121398937     09113578010 

کارگاه و دفتر شعبه شرق تهران: همت شرق (شهید زین الدین) ـ بعد از بزرگراه امام علی (ع) ـ خروجی شمیران نو ـ خیابان نونوار غربی ـ پلاک 83 

دفتر شعبه غرب تهران:  ستارخان ـ خیابان رئیس زاده

 ایمیل:        این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اینستاگرام:         absharkabin

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.