صفحه نخست

     آبشار کابین           تولید کننده ایم نه فروشنده         5 سال ضمانت

اجزای کابین دوش

کابین دوش از اجزای مختلفی تشکیل شده است که هر کدام دارای طرح ها، رنگ ها و انواع مختلفی هستند و می توان با توجه به فضا و نیز بر اساس سلیقه خود یکی از آن ها را انتخاب نمود.

در ادامه به بررسی هر یک از اجزای کابین دوش به طور جداگانه می پردازیم:

1 ـ شیشه سکوریت یا طلق پلکسی گلاس

در بین اجزای کابین دوش، مهم ترین و اصلی ترین جزء، شیشه سکوریت یا طلق پلکسی گلاس است. انتخاب شیشه سکوریت یا طلق پلکسی گلاس بیشتر از هر چیزی به سلیقه فرد بستگی دارد. ولی به طور کلی، می توان گفت طلق پلکسی گلاس ایمن تر است و در برابر آن، شیشه سکوریت زیباتر و امروزی تر بوده و قابلیت لک پذیری بیشتری دارد. معمولاً برای پانل ها و درب های کابین های حمام از شیشه های سکوریت استفاده می شود که تقریباً نشکن هستند. درب ها و پانل های شیشه ای، خود به دو نوع شفاف (ساده) و مشجر (دودی، برنزی، ساتینا و سندبلاست شده) تقسیم می شوند که نوع سندبلاست شده آن ها دارای طرح های مات کننده بسیار چشمگیر و زیبا هستند. انواع مشجر این شیشه ها سبب می شوند فضای داخل حمام از بیرون قابل مشاهده نباشد. شیشه کابین دوش برای ایمنی بیشتر حداقل باید 6 میلیمتر ضخامت داشته باشد. این ضخامت هر چه بیشتر باشد، بهتر است و البته موجب افزایش وزن شیشه کابین دوش می شود که در مورد کابین دوش های شیشه ای فریم دار، این موضوع ممکن است باعث شکستن زود هنگام چرخ ها شود. شیشه هایی که لبه آن ها توسط قاب حفاظت نشده است، خیلی زودتر می شکنند و بیشتر در معرض آسیب هستند. بنابراین بهتر است از شیشه هایی استفاده گردد که دارای قاب آلومینیومی هستند تا از ایمنی و عمر بیشتری برخوردار باشند.

برای مشاهده نمونه هایی از طرح های سندبلاست شیشه به بخش «نمونه های سندبلاست» مراجعه نمایید.

2 ـ قاب های آلومینیمی (فریم)

در بین اجزای کابین دوش، یکی از اجزای نگه دارنده شیشه سکوریت یا طلق پلکسی گلاس، قاب (فریم) است. برای قاب کابین دوش های حمام معمولاً از پروفیل های آلومینیومی سفید، نقره ای براق (کروم)، نقره ای مات، طلایی براق و زیتونی براق استفاده می شود. البته همان گونه که در مطالب دیگر گفته شد، برخی از کابین دوش های مدرن و شیک بدون قاب (فریم لس) هستند.

قاب برخی از کابین دوش ها به ظاهر آلومینیوم هستند؛ اما در واقع، چنین نیست و جنس آن ها پلاستیک فشرده است. این نوع قاب ها نه تنها جلوه خوبی نداشته و ارزان هستند؛ بلکه نمی توانند مانند قاب آلومینیومی واقعی از شیشه محافظت کنند.

باید به ضخامت قاب های آلومینیومی توجه ویژه ای داشت. مسلماً قدرت و جنبه حمایتی ای که یک قاب آلومینیومی با ضخامت 1/2 یا 1/6 میلیمتری دارد، خیلی بیشتر از قابی با ضخامت 0/5 میلیمتر است.

کیفیت آلومینیوم استفاده شده در کابین های حمام مختلف با هم تفاوت دارد. برخی از شرکت ها برای کاهش هزینه ها و قیمت محصول، از آلومینیوم های بازیافت شده یا کامپوزیت های آلومینیوم استفاده می کنند که مسلماً این نوع آلومینیوم ها در برابر ضربه آسیب پذیر تر هستند.

کلیه فریم های مصرفی شرکت ما از جنس بیلت آلومینیوم خالص (ضد آب و ضد زنگ) و با کیفیت عالی و تولید کارخانه اراک می باشند و با دستگاه های ایتالیایی به صورت کوره ای آبکاری می شوند.

برای مشاهده طرح ها و رنگ های مختلف فریم به بخش «نمونه های یراق آلات، فریم ها و درزگیرها» مراجعه نمایید.

کابین دوشکابین دوش حمامقیمت کابین دوشدور دوشی

3 ـ یراق آلات، درزگیرها و نوارها

یراق آلات به طور کلی شامل بست، لولا، دستگیره، ریل، چرخ، درپوش، جک نگهدارنده، جا حوله ای و ... است که در رنگ های سفید، نقره ­ای مات، نقره ای براق (کروم)، طلایی براق و زیتونی براق تولید می شوند. یراق آلات را می توان از نظر نوع کارآیی به 3 دسته کلی تقسیم کرد:

1 ـ یراق آلات فریم لس ریلی (شامل ریل، بست، دستگیره و ...)

2 ـ یراق آلات فریم لس لولایی (شامل بست، لولا، دستگیره و ...)

3 ـ یراق آلات فریم دار ریلی (شامل درپوش، دستگیره، چرخ های بالا و پایین و ...)

دستگیره ها نیز خود دارای انواع مختلفی هستند که عبارتند از:

1 ـ دستگیره تک سوراخ معمولی شیشه ای

2 ـ دستگیره تک سوراخ بزرگ استیل

3 ـ دستگیره تک سوراخ معمولی استیل

4 ـ دستگیره تک سوراخ معمولی سفید

5 ـ دستگیره توکار

6 ـ دستگیره دو سوراخ معمولی خم یک طرفه

7 ـ دستگیره دو سوراخ معمولی خم دو طرفه

8 ـ دستگیره دو سوراخ معمولی صاف

9 ـ دستگیره دو سوراخ بزرگ

جا حوله ای را به عنوان دستگیره نیز می توان استفاده نمود.

درزگیرها نیز که وظیفه آب بندی کابین دوش و جلوگیری از خروج آب از داخل کابین دوش به خارج از آن را بر عهده دارند، به 3 نوع تقسیم می شوند:

1 ـ درزگیرهای آهنربایی (مگنتی) برای مواردی که دو درب شیشه ای باید به یکدیگر بچسبند

2 ـ درزگیرهای شیشه ای برای انتهای آزاد شیشه های ثابت یا ابتدا و انتهای درب های شیشه ای تکی

3 ـ درزگیرهای آلومینیومی برای انتهای آزاد شیشه های ثابت یا ابتدا و انتهای درب های شیشه ای تکی

نوارها نیز در انتهای بسته شیشه ها یا طلق های پلکسی گلاس ثابت استفاده می شوند تا شیشه یا طلق پلکسی گلاس را در داخل فریم محکم کرده و از لرزش و لق زدن آن جلوگیری کنند.

برای مشاهده انواع و رنگ های مختلف یراق آلات و درزگیرها به بخش «نمونه های یراق آلات، فریم ها و درزگیرها» مراجعه نمایید.

دور دوشی حمامقیمت دور دوشیحمام شیشه ایدور دوشی ارزان

4 ـ زیر دوشی

«زیر دوشی» صفحه ای است که در زیر فضای دوش در کف حمام نصب می شود تا این موضوع را تضمین کند که آب از محوطه مخصوص دوش خارج نشود و همچنین آب بندی و مکش آب به خوبی صورت گیرد. زیر دوش ها معمولاً از سنگ های یک تکه یا اکریلیک های سنگین و در اشکال و اندازه های متنوعی تولید می شوند. بهتر است از زیر دوشی با عمق بیشتر برای کابین حمام خود استفاده کنید. همچنین برای افزایش ایمنی توجه داشته باشید که سطح زیر دوشی لغزنده نباشد. نصب زیر دوشی بسیار حساس است و باید طوری نصب شود که زمانی که تحت فشار قرار می گیرد، دچار نشتی نشود. از این رو برای نصب آن حتماً از یک متخصص کمک بگیرید. هدف اصلی استفاده از زیر دوشی، صرفه جویی در مصرف آب و جلوگیری از به هدر رفتن آب است و اگر تمایل ندارید، می توانید زیر دوشی نداشته باشید (فقط در دور دوشی؛ نه اتاق دوش).

زیر دوشی های اکریلیک در انواع و کیفیت های مختلف در بازار موجود هستند. زیر دوشی های اکریلیکی که خلوص بیشتری دارند، از کیفیت بالاتری برخوردارند. زیر دوشی های اکریلیکی که رنگ سفید خیلی روشن و برلیانی دارند، معمولاً از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و زیر دوشی اکریلیک با کیفیت معمولاً رنگ سفید کدرتری دارد. به دلیل همین تنوع در زیر دوشی های اکریلیک، قیمت آن ها متنوع است و مطمئناً زیر دوشی های اکریلیک مرغوب تر از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

برای مشاهده توضیحات بیشتر درباره زیر دوشی و مشاهده انواع مختلف زیر دوشی به بخش «محصولات > زیر دوشی» مراجعه نمایید.

5 ـ سایر تجهیزات جانبی

همان گونه که در مطالب دیگر گفته شد، کابین دوش های ساده و پیشرفته که «اتاق دوش» نامیده می شوند، دارای تجهیزات جانبی نظیر دوش، وان، جکوزی و ... نیز هستند.

قیمت کابین دوش

با توجه به این که شرکت آبشار کابین تولید کننده انواع مختلف کابین دوش می باشد و از طرف دیگر، اجزای کابین دوش از نظر طرح، رنگ و مدل بسیار متنوع هستند و هر کدام قیمت مخصوص خود را دارند، نمی توان برای کابین دوش های تولیدی شرکت آبشار کابین، قیمت مشخصی را تعیین کرد. برای آگاهی از قیمت کابین دوش های شرکت آبشار کابین می توانید با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

شماره های تماس جهت کسب اطلاعات درباره قیمت محصولات

09122371705 ـ 02177443675 ـ 02177442489

کابین دوش ارزان قیمتدرب شیشه ای حمامقیمت پارتیشن دوش

قیمت محصولات ما را با همکاران دیگر مقایسه کنید

قیمت مناسب          کیفیت بالا          تحویل کارهای سفارشی 4 روز کاری

درباره ما

جهت ارتباط با ما

شماره تماس :      77443675      77442489        66522589

موبایل :          09123578010          09122371705

                 09121398937          09113578010 

آدرس : همت شرق بعد از اتوبان امام علی خروجی شمیران نو خ نونوار پلاک 83 

شعبه غرب :  ستارخان خ تهران ویلا

 ایمیل:        این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اینستاگرام:         absharkabin

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.