صفحه نخست

     آبشار کابین        تولید کننده‌ایم نه فروشنده        5 سال ضمانت        10 سال خدمات پس از فروش

سقف کاذب پارکینگ و رمپ

پوشاندن تمام یا قسمتی از فضای حیاط به عنوان پارکینگ، ضمن محافظت از اتومبیل‌ها در برابر آفتاب، برف، باران، باد و ... فضای حیاط را از سادگی در آورده و به عنوان یک عنصر معماری مورد توجه قرار دارد. علاوه بر این، نورپردازی در سقف پارکینگ‌هایی که در فضای بسته قرار دارند، می‌تواند این فضاها را از سردی و بی‌روحی در آورد.

بنابراین، یکی از اجزای معماری که می‌توان در پارکینگ‌ها ـ چه در فضای باز و چه در فضای بسته ـ از آن استفاده کرد، سقف کاذب است.

برای سقف کاذب پارکینگ با توجه به باز یا بسته بودن پارکینگ، می‌توان از پوشش‌هایی با جنس‌های مختلف استفاده کرد.

برای سقف کاذب پارکینگ در فضاهای باز معمولاً از پوشش‌هایی با جنس پلکسی گلاس استفاده می‌شود. همان گونه که در مطلب «آشنایی با انواع سقف کاذب» گفته شد، این نوع از سقف‌های کاذب نوعی از سقف کاذب طلقی هستند که در آن‌ها از پلکسی گلاس استفاده می‌گردد. پلکسی گلاس نوعی پلاستیک می‌باشد که ظاهری بسیار شفاف و شبیه به شیشه دارد و مقاومت آن نسبت به شیشه زیاد است. از ویژگی‌های این نوع سقف کاذب می‌توان به طور خلاصه سبکی، مقرون به صرفه بودن، مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش و درصد جذب رطوبت پایین را نام برد. سقف‌های کاذب پلکسی گلاس اجرا شده در پارکینگ‌های داخل فضای باز نیز مانند سایر سقف‌های کاذب پلکسی گلاس به صورت شبکه‌ای اجرا می‌شوند. این سقف‌های کاذب به دلیل نورگیر بودن، به صورت غیر دکوراتیو اجرا می‌گردند.

برای سقف کاذب پارکینگ در فضاهای بسته نیز می‌توان از سقف‌های کاذب پلکسی گلاس به صورت دکوراتیو استفاده کرد. ولی معمولاً در این نوع از پارکینگ‌ها برای سقف کاذب از پوشش کناف استفاده می‌شود. کناف نوعی صفحه روکش‌دار گچی است که در اصل نسل جدید گچ به شمار می‌رود. کناف در ضخامت‌ها و پانل‌های مختلف (بسته به کاربرد شما در محیط‌های عادی، رطوبتی، حرارتی، نما و ...) تولید می‌شود و امروزه به عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر ساختمانی از آن یاد می‌شود. از جمله مزایای کناف نسبت به گچ می‌توان به مواردی مانند سرعت اجرای بالا، تنوع بیشتر در طراحی از جمله ایجاد خطوط منحنی، امکان کار شدن سقف و دکور در 4 سانتیمتر، ترکیب انواع نورهای دکوراتیو و اصلی، هزینه کم، سبکی، ضخامت کم و استفاده بیشتر از ارتفاع سقف و ... اشاره کرد.

سقف کاذب پارکینگسقف کاذب پارکینگ ارزان

سقف کاذب استخر

بسیاری از استخرهای خانگی به دلیل مسائل مشرفیت، حفظ پاکیزگی آب و حفظ دمای آب عملاً قابل استفاده نیستند. ایجاد سقف‌های کاذب و دیوارهای مناسب با رعایت نکات فنی مربوطه بهترین پیشنهاد برای رفع این مسائل است.

علاوه بر این، ایجاد نورپردازی‌های خاص و زیبا در سقف استخر که در آب داخل استخر منعکس شده و زیبایی فضا را چندین برابر بیشتر آرامش‌بخش‌تر و دل‌انگیزتر می‌کند، جز با ایجاد سقف‌های کاذب دکوراتیو میسر نمی‌گردد.

برای سقف کاذب و نیز دیوارهای استخر باید از پوشش‌هایی استفاده کرد که دمای آب را حفظ کرده و فضای داخل استخر از بیرون قابل مشاهده نباشد. بنابراین، می‌توان گفت ورق‌های PVC بهترین گزینه برای پوشش سقف‌های کاذب و دیوار استخر هستند.

همان گونه که در مطلب «آشنایی با انواع سقف کاذب» گفته شد، PVC نوعی پلیمر ترمو پلاستیک است که کاربرد زیادی در فناوری‌های نوین ساختمانی دارد. این ماده جایگزین مناسبی برای مصالح ساختمانی قدیمی می‌باشد که در سال‌های اخیر به دلیل اجرای سیستم سبک‌سازی، جلوگیری از اتلاف انرژی و اهمیت زیبایی در دکوراسیون داخلی ساختمان، در سقف‌های کاذب و به خصوص، سقف کاذب سرویس‌های بهداشتی و حمام، به شدت مورد توجه قرار گرفته است. سقف‌های کاذب استخر اجرا شده در استخرها معمولاً به صورت شبکه‌ای و دکوراتیو اجرا می‌شوند.

از جمله دیگر پوشش‌هایی که می‌توان برای سقف کاذب استخر از آن‌ها استفاده کرد، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود که شاید بتوان گفت پوشش مناسبی برای استخر نیستند؛ چرا که عایق خوبی برای گرما نیستند:

1 ـ سقف کاذب آسمان مجازی (چاپی): همان گونه که در مطلب «آشنایی با انواع سقف کاذب» گفته شد، سقف‌های کاذب آسمان مجازی نوعی از سقف‌های کاذب طلقی هستند که می‌توان طرح‌ها و نقش‌های مختلف و بسیار زیبایی را روی آن‌ها چاپ کرد و به صورت چند شیت و تایل جدا از هم کنار یکدیگر نصب نمود و به نورپردازی در پشت آن پرداخت.

سقف کاذب استخر

2 ـ سقف کاذب کناف: «کناف» نوعی صفحه روکش‌دار گچی است که در اصل نسل جدید گچ به شمار می‌رود. کناف در ضخامت‌ها و پانل‌های مختلف (بسته به کاربرد شما در محیط‌های عادی، رطوبتی، حرارتی، نما و ...) تولید می‌شود و امروزه به عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر ساختمانی از آن یاد می‌شود. از جمله مزایای کناف نسبت به گچ می‌توان به مواردی مانند سرعت اجرای بالا، تنوع بیشتر در طراحی از جمله ایجاد خطوط منحنی، امکان کار شدن سقف و دکور در ۴ سانتیمتر، ترکیب انواع نورهای دکوراتیو و اصلی، هزینه کم، سبکی، ضخامت کم و استفاده بیشتر از ارتفاع سقف و ... اشاره کرد.

3 ـ سقف کاذب چوب و شیشه: در این نوع از سقف‌های کاذب، ابتدا سقف به وسیله پروفیل‌های سپری چوبی به صورت شبکه‌های مربعی یا هر شکل دیگری زیرسازی شده و سپس، تایل‌های شیشه در آن‌ها جای داده می‌شوند. معمولاً با نصب چراغ در این نوع از سقف‌ها با طرح‌های زیبا و خاص، آن‌ها را تبدیل به سقف‌های کاذب دکوراتیو می‌کنند.

4 ـ سقف کاذب شیشه‌ای: همان گونه که در مطلب «آشنایی با انواع سقف کاذب» گفته شد، در این نوع از سقف‌های کاذب، از شیشه‌های تزئینی به عنوان پوشش سقف استفاده می‌شود که می‌توان رنگ یا طرح دلخواه را به راحتی بر روی آن‌ها پیاده کرد. این شیشه‌ها به دلیل سکوریت بودنشان، از نوع شیشه‌های ایمن بوده و مشکلی برای استفاده ندارند. شیشه به دلیل شفافیتش، قابلیت عبور نور را به راحتی در اختیار ما قرار می‌دهد تا بتوانیم نوردهی مناسبی نیز در فضا داشته باشیم. در محل‌هایی که نیاز به پوشش کامل فضای پشتی وجود دارد، می‌توان با مات کردن پشت شیشه از این امکان نیز برخوردار شد. کلیه رنگ‌های کار شده بر روی این شیشه‌ها کاملاً بر روی شیشه تثبیت شده‌اند؛ به طوری که بر اثر بخار، خراش یا هر نوع شستشویی، مشکلی برای آن‌ها پیش نمی‌آید و امکان تمیز شدن را به بهترین شکل به مصرف کننده می‌دهند.

5 ـ سقف کاذب پلی کربنات: همان گونه که در مطلب «آشنایی با انواع سقف کاذب» گفته شد، این نوع از سقف‌های کاذب نوعی از سقف کاذب طلقی هستند که در آن‌ها از پلی کربنات استفاده می‌گردد. پلی کربنات نوعی پلیمر ترمو پلاستیک است که در سه نوع تخت توپر، مشبک (سلولی) و موج‌دار و به شکل تک لایه یا چند لایه تولید می‌شود. نوع معمولی آن‌ها ـ که روکش ضد اشعه ماوراء بنفش ندارد ـ در معرض نور آفتاب دچار تغییر رنگ بیشتری می‌شود، شفافیت کمتری دارد، گران‌تر است، انعطاف‌پذیرتر می‌باشد (بدون نیاز به گرما خم می‌شود)، فضای پشت آن در برابر آفتاب به شدت گرم می‌شود و خش‌پذیرتر هستند. به علاوه این که  ورق‌های پلی کربنات دارای خاصیت آنتی استاتیک بوده و سطح آن‌ها ذرات گرد و غبار معلق در هوا را جذب نمی‌کند. با توجه به این ویژگی‌ها، ورق‌های پلی کربنات دارای روکش ضد اشعه ماوراء بنفش برای سقف‌های کاذب داخل محیط‌های باز نظیر نورگیر و پاسیو که در معرض نور آفتاب، باد، باران، برف و تگرگ هستند، و به صورت یکپارچه (بر روی شبکه‌ای از قوطی‌های آهنی) مورد استفاده قرار می‌گیرند. ورق‌های پلی کربنات در دو نوع شفاف و مشجر (دارای طرح‌های یخی، ابری، گالشی و ...) و در رنگ‌های مختلف شیشه‌ای (بی‌رنگ)، برنز، آبی، شیری، زرد، قرمز، سبز و ... تولید می‌شوند که نوع شفاف و شیشه‌ای (بی‌رنگ)  آن بیشترین کاربرد را دارد. سقف‌های کاذب پلی کربنات اجرا شده در استخرها به صورت یکپارچه اجرا می‌شوند.

سقف کاذب طلقی ارزانسقف کاذب استخر ارزانقیمت سقف کاذب استخر

6 ـ سقف کاذب کشسان (کششی ـ باریسول): نوعی از پارچه PVC با خاصیت سبکی، انعطاف‌پذیری بالا، کشش، پایداری، ضد حریق بودن و مقاومت زیاد ماده اصلی و تشکیل دهنده این نوع از سقف‌های کاذب است. این پارچه‌ها به وسیله گیره‌های نگهدارنده‌ای که در اطراف سازه بر روی ریل‌هایی قرار می‌گیرند، روی سقف ثابت نگه داشته شده و از تغییر فرم آن‌ها جلوگیری می‌شود. در هنگام نصب این پارچه‌ها برای فرم‌دهی و صاف کردن، معمولاً در حین نصب به وسیله دستگاه گرمازایی از فاصله یکی دو متری حرارت را به پارچه مخصوص منتقل کرده و آن را از دو سمت می‌کشند. سقف کاذب کشسان می‌تواند هر سه نوع نورپردازی را به تنهایی یا به صورت تلفیقی ارائه کند. نورپردازی از پشت این قابلیت را به سقف کشسان می‌دهد که نور یکدست و یکنواخت را در فضا منتشر کنید. همچنین، اگر پوشش کششی در مسیر نور طبیعی مثل نورگیر یا پنجره قرار گیرد، می‌تواند به خوبی نور طبیعی را از خود عبور دهد. میزان عبور نور مصنوعی یا طبیعی بر روی سقف کاذب کشسان بسته به نوع پارچه‌ای دارد که در آن استفاده می‌شود (مات یا براق). همچنین، می‌توان نورهای بیرونی از نوع LED یا هر نوع دیگری لامپ سقفی را روی سقف‌های کاذب کشسان نصب کرد. برای سقف‌های کشسان می‌توان از پاچه‌های براق، مات، نورگذر و ساتین استفاده نمود که همگی دارای قابلیت چاپ تصویر بوده و می‌توان شبیه‌سازی‌های طبیعی مثل آسمان مجازی را بر روی آن‌ها اجرا کرد. پارچه‌های براق حالت آینه مانند دارند و دکوراسیون داخلی فضا را روی سقف منعکس می‌کنند.

سقف کاذب حمام و سرویس بهداشتی

یکی از مشکلاتی که همواره در حمام‌ها و سرویس‌های بهداشتی وجود دارد، پوشاندن لوله‌های آب و فاضلاب این فضاهاست. برای رفع این مشکل، ارتفاع حمام‌ها و سرویس‌های بهداشتی را بلندتر از حالت معمول در نظر می‌گیرند که ضمن نداشتن جلوه زیبا، باعث به هدر رفتن انرژی مصرفی برای گرم کردن این فضاها می‌شود. یکی دیگر از مشکلات در این فضاها، مشکلات رطوبتی ایجاد شده در سقف‌های اصلی در دراز مدت حاصل از لوله‌های آب و فاضلاب است که ممکن است باعث طبله کردن گچ سقف شود و از زیبایی فضا بکاهد. برای رفع این مشکلات رطوبتی نیاز به صرف زمان و هزینه‌ای بالاست و باید از متخصصین استفاده نمود.

سقف کاذب حمام و سرویس بهداشتی با توجه به متریال‌های خاص خود نه تنها از بروز این مشکلات جلوگیری می‌کند؛ بلکه مزایایی همچون زیباسازی، نورپردازی، سبک‌سازی و دسترسی آسان به تأسیسات را برای حمام و سرویس بهداشتی شما فراهم می‌کند.

در ضمن چون در سقف‌های کاذب حمام و سرویس بهداشتی امکان نور پردازی از بالای سقف وجود دارد، ضمن ایجاد زیبایی خاص باعث کوتاه شدن ارتفاع سقف نمی‌شود و شما آن را احساس نمی‌کنید.

قیمت سقف کاذبسقف کاذب شیشه ایسقف کاذب شیشه ای حمامقیمت سقف کاذب شیشه ایسقف کاذب پلکسی گلاس ارزانسقف کاذب حمام ارزانسقف کاذب طلقی حمام و دستشوییسقف کاذب طلقی ارزانسقف کاذب طلقی حمامسقف کاذب طلقی حمام ارزان

برای سقف کاذب حمام و سرویس بهداشتی باید از پوشش‌هایی استفاده کرد که باعث جلوگیری از مشکلات رطوبتی این فضاها شده و دسترسی به فضای پشت آن‌ها جهت دسترسی به تأسیسات طبقه فوقانی و انجام تعمیرات احتمالی به راحتی و بدون نیاز به متخصص انجام گیرد.

معمولاً برای جلوگیری از زنگ‌زدگی ناشی از بخار آب موجود در حمام‌ها و سرویس‌های بهداشتی از سازه­‌هایی مناسب با این فضاها ـ مانند آلومینیوم یا آهن گالوانیزه ـ و برای پوشش نیز از متریال‌هایی که با مرور زمان آسیب نمی‌بینند ـ مانند ورق‌های پی وی سی یا انواع طلق ـ استفاده می‌شود:

1 ـ سقف کاذب پلکسی گلاس: همان گونه که در مطلب «آشنایی با انواع سقف کاذب» گفته شد، این نوع از سقف‌های کاذب نوعی از سقف کاذب طلقی هستند که در آن‌ها از پلکسی گلاس استفاده می‌گردد. پلکسی گلاس نوعی پلاستیک می‌باشد که ظاهری بسیار شفاف و شبیه به شیشه دارد و مقاومت آن نسبت به شیشه زیاد است. از ویژگی‌های این نوع سقف کاذب می‌توان به طور خلاصه سبکی، مقرون به صرفه بودن، مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش و درصد جذب رطوبت پایین را نام برد. سقف‌های کاذب پلکسی گلاس اجرا شده در حمام‌ها و سرویس‌های بهداشتی معمولاً به صورت شبکه‌ای اجرا می‌شوند.

سقف کاذب حمامقیمت سقف کاذب طلقیقیمت سقف کاذب طلقی حمامسقف کاذب پلی کربناتقیمت سقف کاذب حمامقیمت سقف کاذب دستشوییسقف کاذب پلکسی گلاسسقف کاذب ارزانسقف کاذب طلقی سرویس بهداشتیسقف کاذب سرویس بهداشتیسقف کاذب دستشویی

2 ـ سقف کاذب پی وی سی: همان گونه که در مطلب «آشنایی با انواع سقف کاذب» گفته شد، PVC نوعی پلیمر ترمو پلاستیک است که کاربرد زیادی در فناوری‌های نوین ساختمانی دارد. این ماده جایگزین مناسبی برای مصالح ساختمانی قدیمی می‌باشد که در سال‌های اخیر به دلیل اجرای سیستم سبک‌سازی، جلوگیری از اتلاف انرژی و اهمیت زیبایی در دکوراسیون داخلی ساختمان، در سقف‌های کاذب و به خصوص، سقف کاذب سرویس‌های بهداشتی و حمام، به شدت مورد توجه قرار گرفته است. سقف‌های کاذب پی وی سی اجرا شده در حمام‌ها و سرویس‌های بهداشتی معمولاً به صورت یکپارچه اجرا می‌شوند.

سقف کاذب pvc حمامسقف کاذب pvc ارزانقیمت سقف کاذب pvc

3 ـ سقف کاذب آسمان مجازی (چاپی): همان گونه که در مطلب «آشنایی با انواع سقف کاذب» گفته شد، سقف‌های کاذب آسمان مجازی نوعی از سقف‌های کاذب طلقی هستند که می‌توان طرح‌ها و نقش‌های مختلف و بسیار زیبایی را روی آن‌ها چاپ کرد و به صورت چند شیت و تایل جدا از هم کنار یکدیگر نصب نمود و به نورپردازی در پشت آن پرداخت.

سقف کاذب آسمان مجازیسقف کاذب چاپی ارزانقیمت سقف کاذب چاپیآسمان مجازیسقف کاذب چاپیسقف کاذب چاپی حمامآسمان مجازی ارزانسقف کاذب آسمان مجازی حمامسقف کاذبقیمت سقف کاذب آسمان مجازیسقف کاذب آسمان مجازی ارزان

سقف کاذب و انواع آن

امروزه «سقف کاذب» در ساختمان‌ها جزئی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. سقف‌های کاذب محلی برای عبور تأسیسات هستند که دسترسی به آن‌ها نیز بسیار مهم است. این سقف‌ها محلی برای نورپردازی نیز به حساب می‌آیند که اهمیت آن‌ها را دو چندان می‌کند.

همچنین، این سقف‌ها برای مقابله احتمالی با مشکلات رطوبتی که در سرویس‌های بهداشتی به وجود می‌آیند و غالباً پر هزینه هستند، ایجاد می‌شوند. سقف کاذب سرویس بهداشتی با توجه به متریال‌های خاص خود نه تنها از بروز این مشکلات جلوگیری می‌کند؛ بلکه مزایایی همچون زیباسازی، نورپردازی، سبک‌سازی و دسترسی آسان به تأسیسات را برای سرویس بهداشتی و حمام شما ایجاد می‌کند.

سقف کاذب دارای انواع مختلفی است و می‌توان از منظرهای مختلف به بررسی انواع سقف کاذب پرداخت که در ادامه این کار را انجام می‌دهیم.

امروزه با توجه به نیاز بازار، انواع سقف کاذب با پوشش‌های طلق (پلکسی گلاس و پلی کربنات)، پی وی سی و آلومینیوم در بین مردم و سازندگان ساختمان دارای محبوبیت زیادی می‌باشند. البته انواع سقف کاذب با متریال‌های دیگری نظیر گچ، چوب، شیشه، فلزات سنگین، کامپوزیت و ... نیز ساخته می‌شوند. سقف‌های کاذب را می‌توان با ترکیبی از مصالح (مثلاً ترکیب چوب و شیشه) نیز اجرا نمود.

سقف‌های کاذب از نظر نورپردازی به دو دسته دکوراتیو و غیر دکوراتیو تقسیم‌بندی می‌شوند. سقف‌های کاذب دکوراتیو با نورپردازی‌های خاص پرطرفدارتر هستند.

از سقف‌های کاذب می‌توان در سرویس بهداشتی، حمام، اداره، آشپزخانه، نورگیر (پاسیو و حیاط خلوت)، استخر، لابی، تالار و ... استفاده نمود.

علاوه بر این‌ها، می‌توان سقف‌های کاذب را از نظر شیوه اجرا نیز به دو دسته یکپارچه و شبکه‌ای (مشبک) طبقه‌بندی نمود.

سقف کاذب می‌تواند به شکل‌های مختلف مربع مستطیلی، دایره‌ای، نواری، شکل‌های سه بعدی (حجیم) و ... با انواع طرح‌ها اجرا گردد.

همواره می‌توان در یک فضا ترکیبی از سقف‌های کاذب را طراحی و اجرا نمود.

سقف کاذب آسمان مجازی پاسیوسقف کاذب pvc حمام

برخی از انواع سقف کاذب از نظر متریال

سقف کاذب طلقی

در بین انواع سقف کاذب، سقف کاذب طلقی بیشترین کاربرد را دارد و تقریباً در همه فضاها می‌توان از آن استفاده کرد. در سقف کاذب طلقی، از طلق‌های پلاستیکی به عنوان پوشش سقف استفاده می‌شود. طلق پلاستیکی در واقع، محصولی است که از پلاستیک فشرده شده با درصد مقاومت بالا ساخته شده و جایگزین بسیار مناسبی برای شیشه می‌باشد. در این نوع از سقف‌های کاذب امکان نورپردازی از بالای سقف وجود دارد و ضمن ایجاد زیبایی خاص، باعث کوتاه شدن ارتفاع نمی‌شوند و شما آن‌ها را احساس نمی‌کنید.

با توجه به رنگ‌های مختلف این پوشش، می‌توان به راحتی رنگ سقف را با رنگ کاشی‌های دیوار و سایر وسایل هماهنگ کرد. برای دسترسی به فضای بالای سقف‌های کاذب طلقی نیازی به متخصص نیست و می‌توان خیلی ساده با بلند کردن طلق‌ها، آن‌ها را جابجا و به فضا و تأسیسات بالای آن‌ها دسترسی پیدا کرد.

از ویژگی‌های این نوع سقف کاذب می‌توان به طور خلاصه سبکی، مقرون به صرفه بودن، مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش، مقاومت در برابر عوامل شیمیایی مانند اسیدها و انواع پاک‌کننده‌های خانگی، مقاومت زیاد در برابر ضربه نسبت به شیشه، شستشوی آسان (حتی با بارش باران)، قابلیت عبور دادن نور از خود، درصد جذب رطوبت پایین و انتقال حرارت پایین را نام برد.

طلق‌های پلاستیکی استفاده شده در این نوع از سقف‌ها انواع و اقسام مختلفی دارند که پرکاربردترین آن‌ها عبارتند از:

الف ـ پلکسی گلاس (طلق شیشه‌ای ـ طلق اکریلیک ـ طلق پرسپکس)

ب ـ پلی کربنات (طلق ضد آفتاب)

سقف کاذب طلقیسقف کاذب طلقی نورگیر

سقف کاذب پلکسی گلاس

«پلی متیل متاکریلیت (پلکسی گلاس)» نوعی پلیمر ترمو پلاستیک است که ظاهری بسیار شفاف (عبور دادن 93% نور) و شبیه به شیشه دارد و یکی از مواد پلاستیکی بسیار پر مصرف و محبوب است. ورق‌های پلکسی گلاس در اندازه‌های 1/2 در 1/8 متر و در ضخامت‌های مختلف تولید می‌شوند.

ورق‌های پلکسی گلاس معمولاً در رنگ‌های سفید، شیری و کرم تولید می‌شوند؛ ولی دارای رنگ‌های متنوع دیگری مانند سبز، قرمز، زرد، نارنجی، آبی و مشکی نیز هستند که بیشتر برای کارهای تزئینی و دکوراتیو از آن‌ها استفاده می‌شود.

ورق‌های پلکسی گلاس هم مانند شیشه‌ها در دو نوع شفاف و مشجر (مات کامل و مات طرح دار در طرح‌های یخی، ابری، گالشی و ...) در بازار موجود هستند. پلکسی گلاس شفاف ظاهری کاملاً شبیه به شیشه دارد. این نوع از ورق‌های پلکسی گلاس نور را از خود عبور داده و اشیای پشت آن‌ها به وضوح دیده می‌شوند. همان طور که مشخص است، ورق‌های پلکسی گلاس مشجر، نور را به مقدار کمتری از خود عبور داده و شفافیت کمتری دارند.

ورق‌های پلکسی گلاس مشجر نور را از خود عبور می‌دهند؛ ولی اشیای پشت آن‌ها به وضوح دیده نمی‌شوند. به همین دلیل، برای محیط‌هایی که در آن‌ها حفظ حریم خصوصی مهم است و نباید فضای داخل دیده شود، از ورق‌های پلکسی گلاس مشجر استفاده می‌شود. ورق‌های پلکسی گلاس مات کامل (دوغی ـ اوپال) به دو صورت یک رو مات و دو رو مات تولید و عرضه می‌شوند. طلق‌های مشجر طرح دار نسبت به طلق‌های مشجر مات کامل نوردهی بیشتری داشته و همچنین، لکه‌ها و کثیفی‌های دیگر را نشان نمی‌دهند.

در طرفین صفحات پلکسی گلاس شفاف معمولاً برچسبی مقوایی چسبیده می‌شود که کار محافظت از این ورق‌ها در برابر گرد و غبار را انجام می‌دهد.

ورق‌های پلکسی گلاس برای سقف‌های کاذب داخل محیط‌های بسته نظیر آشپزخانه و حمام و به صورت شبکه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پلکسی گلاس طرح‌دار (آسمان مجازی)

پلکسی گلاس طرح‌دار (آسمان مجازی) که امروزه در دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف بسیار پر طرفدار است، در واقع، همان ورق پلکسی گلاس است که طرح‌های مختلفی بر روی آن ایجاد شده است. این نوع از ورق‌های پلکسی گلاس علاوه بر مقاومت و دوام بالایی که دارند، بسیار زیبا و چشم‌نواز هستند. بیشترین کاربرد این ورق‌ها در سقف کاذب است.

سقف کاذب آسمان مجازیسقف کاذب چاپی

سقف کاذب پلی کربنات (ماکرولن ـ لکسان)

«پلی کربنات» نیز نوعی پلیمر ترمو پلاستیک است که در سه نوع تخت توپر، مشبک (سلولی) و موج‌دار و به شکل تک لایه یا چند لایه تولید می‌شود. ورق‌های پلی کربنات نسبت به ورق‌های پلکسی گلاس مقاومت بیشتری در برابر آتش دارند (دارای خاصیت خود خاموش شوندگی هستند) و نوع معمولی آن‌ها که روکش ضد اشعه ماوراء بنفش ندارد، در معرض نور آفتاب دچار تغییر رنگ بیشتری می‌شود، شفافیت کمتری دارد، گران‌تر است، انعطاف‌پذیرتر می‌باشد (بدون نیاز به گرما خم می‌شود)، فضای پشت آن در برابر آفتاب به شدت گرم می‌شود و خش‌پذیرتر است.

به علاوه این که ورق‌های پلی کربنات بر خلاف ورق‌های پلکسی گلاس، دارای خاصیت آنتی استاتیک بوده و سطح آن‌ها ذرات گرد و غبار معلق در هوا را جذب نمی‌کند. با توجه به این ویژگی‌ها، ورق‌های پلی کربنات دارای روکش ضد اشعه ماوراء بنفش به صورت یکپارچه (بر روی شبکه‌ای از قوطی‌های آهنی) برای سقف‌های کاذب داخل محیط‌های باز نظیر نورگیر و پاسیو که در معرض نور آفتاب، باد، باران، برف و تگرگ هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ورق‌های پلی کربنات مانند ورق‌های پلکسی گلاس در دو نوع شفاف و مشجر (دارای طرح‌های یخی، ابری، گالشی و ...) و در رنگ‌های مختلف شیشه‌ای (بی‌رنگ)، برنز، آبی، شیری، زرد، قرمز، سبز و ... تولید می‌شوند که نوع شفاف و شیشه‌ای (بی‌رنگ) آن بیشترین کاربرد را دارد.

ورق‌های پلی کربنات در اندازه‌های 1/2 در 6 متر تولید می‌شوند.

سقف کاذب پاسیوسقف کاذب حیاط خلوت

سقف کاذب پی وی سی

«پلی وینیل کلراید با نام اختصاری PVC»، نوعی پلیمر ترمو پلاستیک است که کاربرد زیادی در فناوری‌های نوین ساختمانی دارد. این ماده جایگزین مناسبی برای مصالح ساختمانی قدیمی می‌باشد که در سال‌های اخیر به دلیل اجرای سیستم سبک‌سازی، جلوگیری از اتلاف انرژی و اهمیت زیبایی در دکوراسیون داخلی ساختمان، در سقف‌های کاذب و به خصوص، سقف کاذب سرویس‌های بهداشتی و حمام، به شدت مورد توجه قرار گرفته است.

سقف‌های کاذب پی وی سی دارای طرح‌های مختلفی نظیر بادی، چوبی و ... می‌باشند.

سقف کاذب آلومینیومی

معمولاً برای جلوگیری از زنگ‌زدگی سقف‌های کاذب در سرویس‌های بهداشتی و حمام در اثر بخار آب موجود در این فضاها از سازه‌هایی مناسب با این فضاها نظیر پوشش‌های آلومینیومی یا گالوانیزه استفاده می‌شود.

سقف کاذب pvcسقف کاذب pvc ارزان

سقف کاذب شیشه‌ای

در بین انواع سقف کاذب، سقف کاذب شیشه‌ای، گران‌ترین نوع محسوب می‌شود. در این نوع از سقف‌های کاذب، از شیشه‌های تزئینی به عنوان پوشش سقف استفاده می‌گردد. در طراحی و تولید این شیشه‌ها، می‌توان رنگ یا طرح موجود در فضاها را به راحتی بر روی شیشه نیز پیاده کرد. به عنوان مثال، طرح کاشی سرویس بهداشتی می‌تواند با طرح سقف کاذب هماهنگی کامل داشته باشد یا از یک تم رنگی پیروی کنند.

امکان ساخت این شیشه‌ها در ابعاد مختلف وجود دارد؛ چرا که همه مراحل ساخت آن‌ها در داخل کشور انجام می‌شود. از دیگر مزایای استفاده از آن‌ها نصب ساده است که استفاده از آن‌ها را برای کلیه افراد سهل و آسان می‌کند. وجود طرح‌ها و تکنیک‌های مختلف در طراحی این شیشه‌ها باعث گشته که هر شخصی با هر سلیقه‌ای بتواند یک نمونه از آن‌ها را انتخاب کند. این شیشه‌ها به دلیل سکوریت بودنشان، از نوع شیشه‌های ایمن بوده و مشکلی برای استفاده ندارند. شیشه به دلیل شفافیتش، قابلیت عبور نور را به راحتی در اختیار ما قرار می‌دهد تا بتوانیم نوردهی مناسبی نیز در فضا داشته باشیم.

در محل‌هایی که نیاز به پوشش کامل فضای پشتی وجود دارد، می‌توان با مات کردن پشت شیشه از این امکان نیز برخوردار شد. کلیه رنگ‌های کار شده بر روی این شیشه‌ها از دکور گرم تا دکور سرد کاملاً بر روی شیشه تثبیت شده‌اند؛ به گونه‌ای که بر اثر بخار، خراش یا هر نوع شستشویی، مشکلی برای آن‌ها پیش نمی‌آید و امکان تمیز شدن را به بهترین شکل به مصرف کننده می‌دهند. از این روست که استفاده از این نوع سقف‌های کاذب برای بسیاری از افراد مناسب و جالب است.

سقف کاذب شیشه ایقیمت سقف کاذب شیشه ای

سقف کاذب شبکه‌ای (مشبک)

سقف‌های کاذب شبکه‌ای مربع شکل، پرکاربردتر از سقف‌های کاذب یکپارچه هستند. در این نوع از سقف کاذب، در ابتدا سقف به وسیله پروفیل‌های سپری آلومینیومی یا گالوانیزه و یا حتی چوبی به صورت شبکه‌های مربعی آلومینیومی یا چوبی به ابعاد 60 در 60 سانتیمتر یا هر شکل و اندازه دیگری زیرسازی شده و سپس، تایل‌های پی وی سی و یا تایل‌های دیگر (مثلاً تایل‌های گچی، طلقی و آکوستیک) در آن‌ها جای داده می‌شوند.

از مزیت‌های این نوع سقف کاذب، می‌توان به نصب سریع و آسان، ضد آب بودن کامل و مناسب بودن برای مناطق مرطوب مانند سرویس‌های بهداشتی، دسترسی آسان به تأسیسات برقی و لوله‌کشی‌های پشت سقف، تنوع طرح و قابلیت نصب هر نوع دریچه و چراغ در سقف اشاره کرد. با نصب چراغ در این نوع از سقف‌ها با طرح‌های زیبا و خاص، می‌توان آن‌ها را تبدیل به سقف‌های کاذب دکوراتیو کرد.

مزایای سقف کاذب

استفاده از سقف کاذب به جای سقف معمولی، مزایای فراوانی دارد که استفاده از آن‌ها را کاملاً توجیه می‌کند. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1 ـ سرعت اجرای بالا

2 ـ اجرای آسان

3 ـ دقت بالا در اجرا

4 ـ انعطاف معماری بالا

5 ـ عایق بودن در برابر صوت و حرارت

6 ـ مقاوم بودن در برابر پوسیدگی و خوردگی

7 ـ مقاوم بودن در برابر آتش

8 ـ مقاوم بودن در برابر رطوبت

9 ـ زیبا و دکوراتیو بودن

سقف کاذب شیشه ای آشپزخانهسقف کاذب طلقی حمام ارزان

سقف کاذب تراس و بالکن

یک سقف زیبا با نورپردازی‌های خاص می‌تواند تراس یا بالکن بزرگ شما را تبدیل به فضایی مطبوع برای گذراندن بعد از ظهر، استراحت و صرف صبحانه و عصرانه کند. برای این کار شما می‌توانید از سقف کاذب استفاده نمایید.

برای سقف کاذب تراس و بالکن معمولاً از پوشش‌های زیر استفاده می‌شود:

1 ـ سقف کاذب پلی کربنات: همان گونه که در مطلب «آشنایی با انواع سقف کاذب» گفته شد، این نوع از سقف‌های کاذب نوعی از سقف کاذب طلقی هستند که در آن‌ها از پلی کربنات استفاده می‌گردد. پلی کربنات نوعی پلیمر ترمو پلاستیک است که در سه نوع تخت توپر، مشبک (سلولی) و موج‌دار و به شکل تک لایه یا چند لایه تولید می‌شود. نوع معمولی آن‌ها ـ که روکش ضد اشعه ماوراء بنفش ندارد ـ در معرض نور آفتاب دچار تغییر رنگ بیشتری می‌شود، شفافیت کمتری دارد، گران‌تر است، انعطاف‌پذیرتر می‌باشد (بدون نیاز به گرما خم می‌شود)، فضای پشت آن در برابر آفتاب به شدت گرم می‌شود و خش‌پذیرتر هستند. به علاوه این که ورق‌های پلی کربنات دارای خاصیت آنتی استاتیک بوده و سطح آن‌ها ذرات گرد و غبار معلق در هوا را جذب نمی‌کند. با توجه به این ویژگی‌ها، ورق‌های پلی کربنات دارای روکش ضد اشعه ماوراء بنفش برای سقف‌های کاذب داخل محیط‌های باز نظیر نورگیر و پاسیو که در معرض نور آفتاب، باد، باران، برف و تگرگ هستند، و به صورت یکپارچه (بر روی شبکه‌ای از قوطی‌های آهنی) مورد استفاده قرار می‌گیرند. ورق‌های پلی کربنات در دو نوع شفاف و مشجر (دارای طرح‌های یخی، ابری، گالشی و ...) و در رنگ‌های مختلف شیشه‌ای (بی‌رنگ)، برنز، آبی، شیری، زرد، قرمز، سبز و ... تولید می‌شوند که نوع شفاف و شیشه‌ای (بی‌رنگ) آن بیشترین کاربرد را دارد. سقف‌های کاذب پلی کربنات اجرا شده در تراس و بالکن به صورت یکپارچه اجرا می‌شوند و با دکوراتیو کردن آن‌ها به تراس و بالکن زیبایی می‌بخشند.

2 ـ سقف کاذب پی وی سی: همان گونه که در مطلب «آشنایی با انواع سقف کاذب» گفته شد، PVC نوعی پلیمر ترمو پلاستیک است که کاربرد زیادی در فناوری‌های نوین ساختمانی دارد. این ماده جایگزین مناسبی برای مصالح ساختمانی قدیمی می‌باشد که در سال‌های اخیر به دلیل اجرای سیستم سبک‌سازی، جلوگیری از اتلاف انرژی و اهمیت زیبایی در دکوراسیون داخلی ساختمان، در سقف‌های کاذب و به خصوص، سقف کاذب سرویس‌های بهداشتی و حمام، به شدت مورد توجه قرار گرفته است. سقف‌های کاذب پی وی سی اجرا شده در تراس و بالکن به صورت دکوراتیو اجرا می‌شوند.

3 ـ سقف کاذب متحرک: اگر علاقمند به داشتن خانه‌ای هوشمند هستید، استفاده از سقف‌های کاذب متحرک بهترین گزینه برای شماست. این نوع از سقف‌های کاذب با قابلیت جمع شوندگی خود می‌توانند شما را در خلق فضایی جدید همراهی کنند. این سقف‌ها را می‌توانید در طول روز باز کنید و جلوی ورود نور مزاحم را بگیرید و در شب هنگام با جمع کردن آن از نمای زیبای آسمان پر ستاره لذت ببرید.

از جمله دیگر پوشش‌هایی که برای سقف کاذب تراس و بالکن از آن‌ها استفاده می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1 ـ سقف کاذب آسمان مجازی (چاپی): همان گونه که در مطلب «آشنایی با انواع سقف کاذب» گفته شد، سقف‌های کاذب آسمان مجازی نوعی از سقف‌های کاذب طلقی هستند که می‌توان طرح‌ها و نقش‌های مختلف و بسیار زیبایی را روی آن‌ها چاپ کرد و به صورت چند شیت و تایل جدا از هم کنار یکدیگر نصب نمود و به نورپردازی در پشت آن پرداخت.

2 ـ سقف کاذب کناف: «کناف» نوعی صفحه روکش‌دار گچی است که در اصل نسل جدید گچ به شمار می‌رود. کناف در ضخامت‌ها و پانل‌های مختلف (بسته به کاربرد شما در محیط‌های عادی، رطوبتی، حرارتی، نما و ...) تولید می‌شود و امروزه به عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر ساختمانی از آن یاد می‌شود. از جمله مزایای کناف نسبت به گچ می‌توان به مواردی مانند سرعت اجرای بالا، تنوع بیشتر در طراحی از جمله ایجاد خطوط منحنی، امکان کار شدن سقف و دکور در 4 سانتیمتر، ترکیب انواع نورهای دکوراتیو و اصلی، هزینه کم، سبکی، ضخامت کم و استفاده بیشتر از ارتفاع سقف و ... اشاره کرد.

قیمت محصولات ما را با همکاران دیگر مقایسه کنید

قیمت مناسب          کیفیت بالا          تحویل کارهای سفارشی 4 روز کاری

درباره ما

آبشار کابین فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با تولید کابین دوش ها و دور دوشی های طلقی (پلکسی گلاس) آغاز کرد. آبشار کابین در طول این سال‌ها همواره به دنبال گسترش محصولات و جلب رضایت مشتری‌های خود بوده است. از آن جمله می‌توان به تولید کابین دوش ها و دور دوشی های شیشه ای با شیشه سکوریت سوپر کلیر، تولید کابین دوش های گرد، تولید کابین دوش های فریم لس و تولید کابین دوش های طلایی و زیتونی اشاره کرد.

جهت ارتباط با ما

تلفن:    02177443675    02177442489     02166522589

موبایل:    09123578010    09122371705

                09121398937     09113578010

کارگاه و دفتر شعبه شرق تهران: همت شرق (شهید زین الدین) ـ بعد از بزرگراه امام علی (ع) ـ خروجی شمیران نو ـ خیابان نونوار غربی ـ پلاک 83 

دفتر شعبه غرب تهران:  ستارخان ـ خیابان رئیس زاده

 ایمیل:        این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اینستاگرام:         absharkabin