درب شیشه ای حمام

     آبشار کابین        تولید کننده‌ایم نه فروشنده        5 سال ضمانت        10 سال خدمات پس از فروش

درب شیشه ای حمام

انسان همواره به دنبال فراهم کردن محیطی مناسب‌تر از قبل برای لذت بردن از زندگی است. برای رسیدن به این حالت از فضای خانه نیازمند آماده‌سازی و بررسی به بهترین نحو ممکن است و شیشه یکی از مهم‌ترین مواد در این فضاسازی‌ها محسوب می‌شود.

یکی از کاربردهای شیشه در فضاسازی منزل، درب شیشه‌ای حمام است. در بسیاری از خانه‌های امروزی و مدرن به جای این که فضای حمام را با کشیدن دیوار گچی و گذاشتن یک درب چوبی، از اتاق خواب و مانند آن جدا کرد، از یک دیوار شیشه‌ای و یک درب شیشه‌ای استفاده شده و روی شیشه‌ها به وسیله سندبلاست، با طرح‌های مختلف و زیبا مات می‌گردد یا به جای آن از شیشه‌های ساتینا (مات کامل کارخانه‌ای) استفاده می‌شود تا فضای داخل حمام از بیرون به صورت واضح قابل مشاهده نباشد.

باید این نکته را ذکر کرد که می‌توان از درب‌های طلقی نیز برای حمام استفاده نمود.

بیشتر بدانید: کابین دوش طلقی پلکسی گلاس

از درب شیشه ای حمام می‌توان برای سرویس بهداشتی، سونا و ... نیز استفاده کرد که معمولاً در اماکن عمومی نظیر استخرها کاربرد دارد.

اجرای درب شیشه‌ای حمام

درب شیشه ای حمام معمولاً به صورت صاف یا گرد (قوس دار) اجرا می‌شود و روش اجرای آن مانند کابین دوش های صاف یا گرد (قوس دار) می‌باشد که در مطالب زیر به آن‌ها پرداخته شده است.

کابین دوش شیشه ای فریم دار ریلی صاف

کابین دوش شیشه ای فریم دار ریلی گرد (قوس دار)

کابین دوش شیشه ای فریم لس لولایی صاف

کابین دوش شیشه ای فریم لس ریلی صاف

البته ممکن است درب شیشه‌ای حمام به شکل مربع مستطیلی یا 135 درجه (زاویه دار) نیز اجرا شود که روش اجرای آن مانند کابین دوش های مربع مستطیلی و 135 درجه (زاویه دار) است.

قیمت درب شیشه ای حمامکابین دوش شیشه ایدرب شیشه ای حمام

مدل‌های درب شیشه ای حمام

درب شیشه‌ای حمام معمولاً به صورت فریم دار یا فریم لس طراحی و اجرا می‌گردد. شیشه مصرفی در مدل‌های مختلف این محصول از نوع شیشه نشکن (معمولاً سکوریت) سوپر کلیر می‌باشد. کلیه یراق آلات مصرفی نیز ضد آب و ضد زنگ (از جنس استیل 304 یا برنج یا پلاستیک فشرده) و تولید ایران با ضمانت 5 ساله و 10 سال خدمات پس از فروش هستند. البته باید این نکته را ذکر کرد که از پلاستیک فشرده برای تولید یراق آلاتی استفاده می‌گردد که وظیفه تحمل وزن قطعات دیگر را نداشته و فشاری بر آن‌ها وارد نمی‌شود.

درب شیشه ای فریم دار

این مدل از درب های شیشه ای حمام فقط به صورت ریلی (کشویی) تولید و اجرا می‌گردند.

در درب های شیشه ای فریم دار، به دلیل فریم دار بودن و آب‌بندی بالا، نیازی به نصب یک لبه یا سکوی سنگی یا سرامیکی بر روی زمین نیست. ولی بهتر است این لبه را بر روی زمین نصب کرد تا باعث آب‌بندی بهتر کابین دوش شود.

در این مدل از درب های شیشه ای زمانی که عرض درب کم باشد، معمولاً از دستگیره‌های توکار استفاده می‌شود تا درب به طور کامل در پشت شیشه ثابت قرار گرفته و عرض بیشتری را برای رفت و آمد ایجاد کند. البته در برخی از موارد به دلیل این که عرض درب شیشه ای خیلی کم است، انجام این کار فایده‌ای نداشته و باید به جای آن از درب‌های تاشو استفاده کرد.

فریم مورد استفاده در این مدل از درب های شیشه ای حمام دارای رنگ‌های کوره‌ای متنوع (سفید، نقره‌ای مات، نقره‌ای براق، طلایی براق، طلایی مات و زیتونی براق) است که به راحتی می‌توان با توجه به رنگ وسایل مورد استفاده در حمام نظیر شیر آلات، به انتخاب رنگ فریم پرداخت.

در درب شیشه ای حمام مدل فریم دار دو چرخ در پایین شیشه‌ها و دو یا سه چرخ (با توجه به عرض شیشه‌ها) در بالای شیشه‌ها قرار می‌گیرند. شکل فریم‌ها و نیز نحوه اجرای این نوع از درب شیشه‌ای حمام به گونه‌ای است که خارج شدن چرخ‌های بالایی از داخل فریم در اثر ضربه تقریباً ناممکن است.

حمام شیشه ای ارزانشیشه حمامی

درب شیشه ای فریم لس

این نوع از درب های شیشه ای حمام بر خلاف درب های شیشه ای فریم دار می‌توانند هم به صورت ریلی (کشویی) و هم به صورت بازشو (لولایی) و فقط در شکل صاف تولید و اجرا گردند.

در درب های شیشه ای فریم لس، به دلیل عدم وجود فریم و آب‌بندی کم، حتماً باید یک لبه یا سکوی سنگی یا سرامیکی بر روی زمین نصب و درب را بر روی آن قرار داد.

در درب های شیشه ای فریم لس ریلی معمولاً زمانی که عرض درب کم باشد، از دستگیره‌های توکار استفاده می‌شود تا درب به طور کامل در پشت شیشه ثابت قرار گرفته و عرض بیشتری را برای رفت و آمد ایجاد کند. البته در برخی از موارد به دلیل این که عرض درب شیشه ای خیلی کم است، انجام این کار فایده‌ای نداشته و باید به جای آن از درب‌های لولایی استفاده کرد.

در درب های شیشه ای حمام مدل فریم لس به دلیل عدم وجود فریم، از شیشه سکوریت 10 میل استفاده می گردد که بسیار سنگین‌تر از شیشه سکوریت 6 میل است.

یراق آلات مورد استفاده در این نوع از درب های شیشه ای دارای رنگ‌های کوره‌ای متنوع (نقره‌ای مات، نقره‌ای براق و طلایی براق) هستند که به راحتی می‌توان با توجه به رنگ وسایل مورد استفاده در حمام نظیر شیر آلات، به انتخاب رنگ یراق آلات پرداخت.

در درب های شیشه ای فریم لس ریلی از یک ریل استیل 304 (ضد آب و ضد زنگ) با مقطع قوطی استفاده می‌شود که برای درب های شیشه ای فریم لس با عرض حداکثر 3 متر مناسب بوده و در بالای درب قرار گرفته و به دیوار متصل می‌شود. این ریل‌ها بسیار گران هستند و به همین دلیل، استفاده از این نوع درب شیشه ای توصیه نمی‌گردد.

درب شیشه ای حماممستر شیشه ای

مزایای درب های شیشه ای فریم دار

1 ـ استفاده از شیشه‌های نشکن با ضخامت 6 میلیمتر (استاندارد اروپا)

2 ـ عدم اشغال فضای حمام در هنگام باز و بسته شدن، به دلیل ریلی بودن

3 ـ قابلیت اجرا به صورت گرد (قوس دار)

4 ـ قابلیت اجرا در رنگ‌های گوناگون

5 ـ استحکام بالا به دلیل فریم دار بودن

6 ـ طول عمر بالای چرخ‌ها به دلیل سبک بودن شیشه

7 ـ آب‌بندی بهتر به دلیل فریم دار بودن

8 ـ قیمت کمتر، به این دلیل که قیمت کابین دوش های فریم لس بر اساس تعداد لولاها و بست‌های شیشه و آبگیرها محاسبه می‌شود و نیز ممکن است در کابین دوش های فریم لس نیاز به جک‌های نگهدارنده باشد که بسیار گران هستند.

9 ـ عدم نیاز به ایجاد سنگ لبه یا سکو

شیشه حمام ارزانحمام شیشه ای

مزایای درب های شیشه ای فریم لس

1 ـ زیبایی و جذابیت بیشتر به دلیل عدم وجود فریم

2 ـ استفاده از شیشه‌های نشکن 10 میل که نسبت به شیشه‌های نشکن 6 میل دارای مقاومت بیشتری هستند

3 ـ قابلیت اجرا به صورت 135 درجه (زاویه دار)

4 ـ تمیز کردن راحت‌تر به دلیل نداشتن فریم

5 ـ جدید بودن و استفاده در سرتاسر دنیا

قیمت درب شیشه ای حمام

با توجه به این که می‌توان درب های شیشه ای حمام را نیز مانند سایر محصولات در مدل‌های مختلف با رنگ‌های مختلف و با انواع مختلف شیشه نشکن تولید نمود، قیمت درب شیشه‌ای حمام ثابت و مشخص نبوده و بعد از انتخاب شما باید آن را تعیین کرد. ضمن این که قیمت درب شیشه ای حمام به متراژ آن نیز بستگی دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت این محصول می‌توانید با کارشناسان واحد فروش شرکت آبشار کابین تماس حاصل فرمایید.

شماره‌های تماس جهت کسب اطلاعات درباره قیمت محصولات

09122371705 ـ 02177443675 ـ 02177442489

بیشتر بدانید: قیمت درب شیشه‌ای حمام

دور دوشی شیشه ایکابین دوش شیشه ای

انتخاب درب شیشه ای حمام

با توجه به این که در صورت بروز اشتباه در انتخاب درب شیشه ای حمام به هیچ وجه امکان تغییر آن وجود ندارد، باید در انتخاب این محصول به نکاتی توجه داشته باشید. برخی از این نکات عبارتند از:

1 ـ مهم‌ترین نکته در هنگام انتخاب درب شیشه ای حمام، اطینان از کیفیت عالی و مرغوبیت فریم و یراق آلات مورد استفاده است. فریم درب های شیشه ای حمام باید از جنس بیلت نو آلومینیوم خالص با رنگ کوره‌ای یا آنادایز الکترو استاتیک باشد تا در اثر رطوبت ناشی از بخار آب دچار زنگ‌زدگی و فرسودگی نشود و همچنین توانایی تحمل وزن زیاد شیشه را داشته باشد. در صورتی که این فریم‌ها از جنس کامپوزیت آلومینیوم یا پلاستیک فشرده باشند، از نظر ظاهری تفاوتی با بیلت نو آلومینیوم خالص ندارند؛ ولی بعد از مدت کوتاهی دچار زنگ‌زدگی و خمیدگی شده و باعث ایجاد مشکل در حرکت درب و افتادن و شکستن آن می‌شوند. به همین دلیل است که یراق آلات مصرفی در درب های شیشه ای حمام نیز باید از جنس استیل 304 یا برنج یا سایر مواد ضد زنگ با آبکاری باکیفیت باشند.

2 ـ قیمت درب شیشه ای حمام یکی دیگر از موارد مؤثر در انتخاب این محصول است. درب شیشه ای حمام به دلیل تنوع فراوانی که دارد، قیمت‌های متغیری دارد. قیمت درب شیشه ای حمام حدوداً بین 3 تا 10 میلیون تومان است. برای آگاهی از قیمت دقیق و به روز این محصول می‌توانید از طریق شماره‌های 02177443675 و 09122371705 با کارشناسان واحد فروش شرکت آبشار کابین تماس بگیرید.

3 ـ یکی دیگر از مواردی که در انتخاب درب شیشه ای حمام باید مورد توجه قرار گیرد، انتخاب طرح سندبلاست روی شیشه است. با توجه به این که طرح‌های بسیار متنوعی را می‌توان از طریق سندبلاست بر روی شیشه‌های سکوریت ایجاد کرد، این امکان وجود دارد که طرحی را انتخاب کنید که با دکوراسیون داخلی فضا هماهنگ بوده و آن را تکمیل نماید. در انتخاب طرح سندبلاست باید بسیار با دقت عمل نمایید؛ چرا که به هیچ عنوان امکان تغییر این طرح وجود ندارد و در صورت نیاز به هر گونه تغییر، باید مجدداً شیشه سکوریت به کارخانه سفارش داده شده و با طرح جدید سندبلاست گردد و در نتیجه، هزینه زیادی را به شما تحمیل خواهد کرد.

چه مدلی از درب شیشه ای حمام برای من مناسب است؟

درب شیشه ای حمام می‌تواند کشویی، لولایی یا تاشو باشد. درب‌های کشویی به این دلیل که فضایی را اشغال نمی‌کنند و آب‌بندی 100% دارند و به راحتی باز و بسته می‌شوند، بسیار پرطرفدار هستند. اما در صورتی که عرض درب شیشه ای حمام کمتر از 120 سانتیمتر باشد، امکان استفاده از این نوع درب‌ها وجود ندارد. اگر عرض درب کمتر از 90 سانتیمتر باشد، تنها گزینه موجود برای انتخاب درب شیشه ای حمام، درب‌های لولایی هستند که ضعیف‌ترین آب‌بندی را داشته و فضای زیادی را برای باز و بسته شدن اشغال می‌کنند. در صورتی که عرض درب شیشه ای حمام بین 90 تا 120 سانتیمتر باشد، می‌توان از درب های تاشو استفاده کرد که مزایای درب‌های لولایی و کشویی را به صورت همزمان برای شما فراهم می‌کنند. بنابراین، انتخاب نوع درب شیشه ای حمام کاملاً بستگی به شرایط فضای شما دارد. البته سلیقه شما نیز در این موضوع تأثیرگذار است.

در مورد درب‌های شیشه ای حمام فریم دار و فریم لس نیز همان طور که پیش‌تر توضیح داده شد، باید گفت هر کدام مزایا و معایبی دارند که باید با توجه به شرایط خود نسبت به انتخاب آن‌ها اقدام نمایید. ولی در حالت کلی، مدل‌های فریم دار به دلیل آب‌بندی 100% ، وزن کمتر، قیمت کمتر، خدمات پس از فروش، تنوع بیشتر رنگ‌ها و ... پرطرفدارتر هستند.

شیشه حمام

زیبایی و کارآمدی فضا یکی از مسائلی که تمامی انسان‌ها در طول تاریخ همواره به آن توجه داشته‌اند و به همین دلیل از متریال‌های مختلفی برای دکوراسیون داخلی فضای زندگی خود بهره برده‌اند. یکی از بهترین متریال‌ها شیشه است که امروزه بسیار مورد استقبال می‌باشد. امروزه طراحی دکوراسیون داخلی حمام نیز مورد توجه معماران قرار دارد. استفاده از شیشه در حمام می‌تواند در جذابیت این فضا و بزرگتر جلوه دادن آن بسیار مؤثر باشد. محصولاتی که با استفاده از شیشه سکوریت در حمام اجرا می‌شوند، با نام «شیشه حمام» شناخته می‌شوند.

در شیشه حمام از شیشه سکوریت با ضخامت‌های مختلف استفاده می‌شود که در برابر ضربه و تغییرات دمایی بسیار مقاوم بوده و در صورت آتش‌سوزی نیز باعث انتشار گازهای سمی نمی‌شود. شیشه سکوریت از جمله شیشه‌های نشکن است که در صورت شکستن، به قطعات بسیار ریز تبدیل شده و خطر جانی محسوسی ندارد.

در شیشه حمام می‌توان از شیشه سکوریت ساده، دودی، برنزی و ... به صورت شفاف، ساتینا و سندبلاست شده استفاده کرد. بنابراین، انتخاب رنگ و طرح شیشه سکوریت می‌تواند در زیبایی این محصول به شدت مؤثر باشد. البته این نکته را باید گفت که استفاده از شیشه‌های رنگی یا مات باعث می‌شود فضای پشت شیشه به صورت واضح قابل مشاهده نباشد و مانع از دیده نشدن فشا پشت شیشه نمی‌شود.

شیشه حمام به شکل‌های مختلفی تولید می‌شود و هر کدام کاربری خاصی دارند. درب شیشه ای حمام نیز یکی از محصولات شیشه حمام است. از دیگر محصولات شیشه حمام می‌توان دور دوشی، اتاق دوش، کابین دوش اتاق خواب یا همان حمام مستر و نیز پارتیشن شیشه ای حمام را نام برد که در خانه‌های کوچک و بزرگ کاربرد دارند و می‌توانند در ایجاد یک دکوراسیون جذاب و آرامش‌بخش به شما کمک کرده و علاوه بر رفع برخی مشکلات، لحظات خوبی را برای شما فراهم آورند.

بیشتر بدانید: شیشه حمام

شیشه حمامیقیمت درب شیشه ای حمامحمام مسترحمام شیشه ای ارزان

قیمت محصولات ما را با همکاران دیگر مقایسه کنید

قیمت مناسب          کیفیت بالا          تحویل کارهای سفارشی 4 روز کاری

درباره ما

آبشار کابین فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با تولید کابین دوش ها و دور دوشی های طلقی (پلکسی گلاس) آغاز کرد. آبشار کابین در طول این سال‌ها همواره به دنبال گسترش محصولات و جلب رضایت مشتری‌های خود بوده است. از آن جمله می‌توان به تولید کابین دوش ها و دور دوشی های شیشه ای با شیشه سکوریت سوپر کلیر، تولید کابین دوش های گرد، تولید کابین دوش های فریم لس و تولید کابین دوش های طلایی و زیتونی اشاره کرد.

جهت ارتباط با ما

تلفن:    02177443675    02177442489     02166522589

موبایل:    09123578010    09122371705

                09121398937     09113578010

کارگاه و دفتر شعبه شرق تهران: همت شرق (شهید زین الدین) ـ بعد از بزرگراه امام علی (ع) ـ خروجی شمیران نو ـ خیابان نونوار غربی ـ پلاک 83 

دفتر شعبه غرب تهران:  ستارخان ـ خیابان رئیس زاده

 ایمیل:        این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اینستاگرام:         absharkabin