سقف کاذب استخر

     آبشار کابین        تولید کننده‌ایم نه فروشنده        5 سال ضمانت        10 سال خدمات پس از فروش

سقف کاذب استخر

بسیاری از استخرهای خانگی به دلیل مسائل مشرفیت، حفظ پاکیزگی آب و حفظ دمای آب عملاً قابل استفاده نیستند. ایجاد سقف‌های کاذب و دیوارهای مناسب با رعایت نکات فنی مربوطه بهترین پیشنهاد برای رفع این مسائل است.

علاوه بر این، ایجاد نورپردازی‌های خاص و زیبا در سقف استخر که در آب داخل استخر منعکس شده و زیبایی فضا را چندین برابر بیشتر آرامش‌بخش‌تر و دل‌انگیزتر می‌کند، جز با ایجاد سقف‌های کاذب دکوراتیو میسر نمی‌گردد.

برای سقف کاذب و نیز دیوارهای استخر باید از پوشش‌هایی استفاده کرد که دمای آب را حفظ کرده و فضای داخل استخر از بیرون قابل مشاهده نباشد. بنابراین، می‌توان گفت ورق‌های PVC بهترین گزینه برای پوشش سقف‌های کاذب و دیوار استخر هستند.

همان گونه که در مطلب «آشنایی با انواع سقف کاذب» گفته شد، PVC نوعی پلیمر ترمو پلاستیک است که کاربرد زیادی در فناوری‌های نوین ساختمانی دارد. این ماده جایگزین مناسبی برای مصالح ساختمانی قدیمی می‌باشد که در سال‌های اخیر به دلیل اجرای سیستم سبک‌سازی، جلوگیری از اتلاف انرژی و اهمیت زیبایی در دکوراسیون داخلی ساختمان، در سقف‌های کاذب و به خصوص، سقف کاذب سرویس‌های بهداشتی و حمام، به شدت مورد توجه قرار گرفته است. سقف‌های کاذب استخر اجرا شده در استخرها معمولاً به صورت شبکه‌ای و دکوراتیو اجرا می‌شوند.

از جمله دیگر پوشش‌هایی که می‌توان برای سقف کاذب استخر از آن‌ها استفاده کرد، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود که شاید بتوان گفت پوشش مناسبی برای استخر نیستند؛ چرا که عایق خوبی برای گرما نیستند:

1 ـ سقف کاذب آسمان مجازی (چاپی): همان گونه که در مطلب «آشنایی با انواع سقف کاذب» گفته شد، سقف‌های کاذب آسمان مجازی نوعی از سقف‌های کاذب طلقی هستند که می‌توان طرح‌ها و نقش‌های مختلف و بسیار زیبایی را روی آن‌ها چاپ کرد و به صورت چند شیت و تایل جدا از هم کنار یکدیگر نصب نمود و به نورپردازی در پشت آن پرداخت.

سقف کاذب آسمان مجازی

2 ـ سقف کاذب کناف: «کناف» نوعی صفحه روکش‌دار گچی است که در اصل نسل جدید گچ به شمار می‌رود. کناف در ضخامت‌ها و پانل‌های مختلف (بسته به کاربرد شما در محیط‌های عادی، رطوبتی، حرارتی، نما و ...) تولید می‌شود و امروزه به عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر ساختمانی از آن یاد می‌شود. از جمله مزایای کناف نسبت به گچ می‌توان به مواردی مانند سرعت اجرای بالا، تنوع بیشتر در طراحی از جمله ایجاد خطوط منحنی، امکان کار شدن سقف و دکور در ۴ سانتیمتر، ترکیب انواع نورهای دکوراتیو و اصلی، هزینه کم، سبکی، ضخامت کم و استفاده بیشتر از ارتفاع سقف و ... اشاره کرد.

3 ـ سقف کاذب چوب و شیشه: در این نوع از سقف‌های کاذب، ابتدا سقف به وسیله پروفیل‌های سپری چوبی به صورت شبکه‌های مربعی یا هر شکل دیگری زیرسازی شده و سپس، تایل‌های شیشه در آن‌ها جای داده می‌شوند. معمولاً با نصب چراغ در این نوع از سقف‌ها با طرح‌های زیبا و خاص، آن‌ها را تبدیل به سقف‌های کاذب دکوراتیو می‌کنند.

4 ـ سقف کاذب شیشه‌ای: همان گونه که در مطلب «آشنایی با انواع سقف کاذب» گفته شد، در این نوع از سقف‌های کاذب، از شیشه‌های تزئینی به عنوان پوشش سقف استفاده می‌شود که می‌توان رنگ یا طرح دلخواه را به راحتی بر روی آن‌ها پیاده کرد. این شیشه‌ها به دلیل سکوریت بودنشان، از نوع شیشه‌های ایمن بوده و مشکلی برای استفاده ندارند. شیشه به دلیل شفافیتش، قابلیت عبور نور را به راحتی در اختیار ما قرار می‌دهد تا بتوانیم نوردهی مناسبی نیز در فضا داشته باشیم. در محل‌هایی که نیاز به پوشش کامل فضای پشتی وجود دارد، می‌توان با مات کردن پشت شیشه از این امکان نیز برخوردار شد. کلیه رنگ‌های کار شده بر روی این شیشه‌ها کاملاً بر روی شیشه تثبیت شده‌اند؛ به طوری که بر اثر بخار، خراش یا هر نوع شستشویی، مشکلی برای آن‌ها پیش نمی‌آید و امکان تمیز شدن را به بهترین شکل به مصرف کننده می‌دهند.

5 ـ سقف کاذب پلی کربنات: همان گونه که در مطلب «آشنایی با انواع سقف کاذب» گفته شد، این نوع از سقف‌های کاذب نوعی از سقف کاذب طلقی هستند که در آن‌ها از پلی کربنات استفاده می‌گردد. پلی کربنات نوعی پلیمر ترمو پلاستیک است که در سه نوع تخت توپر، مشبک (سلولی) و موج‌دار و به شکل تک لایه یا چند لایه تولید می‌شود. نوع معمولی آن‌ها ـ که روکش ضد اشعه ماوراء بنفش ندارد ـ در معرض نور آفتاب دچار تغییر رنگ بیشتری می‌شود، شفافیت کمتری دارد، گران‌تر است، انعطاف‌پذیرتر می‌باشد (بدون نیاز به گرما خم می‌شود)، فضای پشت آن در برابر آفتاب به شدت گرم می‌شود و خش‌پذیرتر هستند. به علاوه این که  ورق‌های پلی کربنات دارای خاصیت آنتی استاتیک بوده و سطح آن‌ها ذرات گرد و غبار معلق در هوا را جذب نمی‌کند. با توجه به این ویژگی‌ها، ورق‌های پلی کربنات دارای روکش ضد اشعه ماوراء بنفش برای سقف‌های کاذب داخل محیط‌های باز نظیر نورگیر و پاسیو که در معرض نور آفتاب، باد، باران، برف و تگرگ هستند، و به صورت یکپارچه (بر روی شبکه‌ای از قوطی‌های آهنی) مورد استفاده قرار می‌گیرند. ورق‌های پلی کربنات در دو نوع شفاف و مشجر (دارای طرح‌های یخی، ابری، گالشی و ...) و در رنگ‌های مختلف شیشه‌ای (بی‌رنگ)، برنز، آبی، شیری، زرد، قرمز، سبز و ... تولید می‌شوند که نوع شفاف و شیشه‌ای (بی‌رنگ)  آن بیشترین کاربرد را دارد. سقف‌های کاذب پلی کربنات اجرا شده در استخرها به صورت یکپارچه اجرا می‌شوند.

سقف کاذب استخرسقف کاذب طلقیسقف کاذب پلی کربنات

6 ـ سقف کاذب کشسان (کششی ـ باریسول): نوعی از پارچه PVC با خاصیت سبکی، انعطاف‌پذیری بالا، کشش، پایداری، ضد حریق بودن و مقاومت زیاد ماده اصلی و تشکیل دهنده این نوع از سقف‌های کاذب است. این پارچه‌ها به وسیله گیره‌های نگهدارنده‌ای که در اطراف سازه بر روی ریل‌هایی قرار می‌گیرند، روی سقف ثابت نگه داشته شده و از تغییر فرم آن‌ها جلوگیری می‌شود. در هنگام نصب این پارچه‌ها برای فرم‌دهی و صاف کردن، معمولاً در حین نصب به وسیله دستگاه گرمازایی از فاصله یکی دو متری حرارت را به پارچه مخصوص منتقل کرده و آن را از دو سمت می‌کشند. سقف کاذب کشسان می‌تواند هر سه نوع نورپردازی را به تنهایی یا به صورت تلفیقی ارائه کند. نورپردازی از پشت این قابلیت را به سقف کشسان می‌دهد که نور یکدست و یکنواخت را در فضا منتشر کنید. همچنین، اگر پوشش کششی در مسیر نور طبیعی مثل نورگیر یا پنجره قرار گیرد، می‌تواند به خوبی نور طبیعی را از خود عبور دهد. میزان عبور نور مصنوعی یا طبیعی بر روی سقف کاذب کشسان بسته به نوع پارچه‌ای دارد که در آن استفاده می‌شود (مات یا براق). همچنین، می‌توان نورهای بیرونی از نوع LED یا هر نوع دیگری لامپ سقفی را روی سقف‌های کاذب کشسان نصب کرد. برای سقف‌های کشسان می‌توان از پاچه‌های براق، مات، نورگذر و ساتین استفاده نمود که همگی دارای قابلیت چاپ تصویر بوده و می‌توان شبیه‌سازی‌های طبیعی مثل آسمان مجازی را بر روی آن‌ها اجرا کرد. پارچه‌های براق حالت آینه مانند دارند و دکوراسیون داخلی فضا را روی سقف منعکس می‌کنند.

قیمت محصولات ما را با همکاران دیگر مقایسه کنید

قیمت مناسب          کیفیت بالا          تحویل کارهای سفارشی 4 روز کاری

درباره ما

آبشار کابین فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با تولید کابین دوش ها و دور دوشی های طلقی (پلکسی گلاس) آغاز کرد. آبشار کابین در طول این سال‌ها همواره به دنبال گسترش محصولات و جلب رضایت مشتری‌های خود بوده است. از آن جمله می‌توان به تولید کابین دوش ها و دور دوشی های شیشه ای با شیشه سکوریت سوپر کلیر، تولید کابین دوش های گرد، تولید کابین دوش های فریم لس و تولید کابین دوش های طلایی و زیتونی اشاره کرد.

جهت ارتباط با ما

تلفن:    02177443675    02177442489     02166522589

موبایل:    09123578010    09122371705

                09121398937     09113578010

کارگاه و دفتر شعبه شرق تهران: همت شرق (شهید زین الدین) ـ بعد از بزرگراه امام علی (ع) ـ خروجی شمیران نو ـ خیابان نونوار غربی ـ پلاک 83 

دفتر شعبه غرب تهران:  ستارخان ـ خیابان رئیس زاده

 ایمیل:        این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اینستاگرام:         absharkabin