انتخاب کابین دوش

     آبشار کابین        تولید کننده‌ایم نه فروشنده        5 سال ضمانت        10 سال خدمات پس از فروش

انتخاب کابین دوش

مطمئناً شما هم در هنگام خرید کابین دوش در بازار یا از طریق اینترنت با کابین دوش های متنوعی روبرو شده‌اید که دارای رنگ‌ها، طرح‌ها و مدل‌های مختلفی هستند و هر کدام دارای مزایا و معایبی می‌باشند.

با دیدن این کابین دوش های متنوع، حتماً این سؤال برای شما پیش آمده است که باید کدام مدل را انتخاب کنید.

با ما همراه باشید تا پاسخ این پرسش خود را بیابید. برای آگاهی بیشتر می‌توانید با کارشناسان واحد فروش شرکت آبشار کابین تماس بگیرید.

شماره‌های تماس جهت مشاوره انتخاب محصولات

09113578010 ـ 09122371705 ـ 02177443675

انتخاب کابین دوشحمام مستر

عوامل مؤثر بر انتخاب کابین دوش

مطمئناً برای انتخاب کابین دوش نیز باید مانند هر کالای دیگری به موارد زیادی توجه داشت. این موارد عبارتند از:

1 ـ انتخاب مدل و شکل کابین دوش:

کابین دوش ها در شکل‌های مختلف تمام گرد (ربع دایره)، نیم گرد (جلو گرد)، مربع مستطیلی، 135 درجه (زاویه دار) و صاف تولید می‌شوند. کابین دوش می‌تواند بر روی زیر دوشی، وان، جکوزی، سکو، لبه و کف حمام نصب شود. در هنگام انتخاب شکل کابین دوش باید شکلی را انتخاب کنید که با سلیقه و خواسته شما جور در آید و پس از نصب کابین دوش، فضای کافی برای تجهیزات و عناصر دیگر باقی بماند و حرکت در فضا دشوار نشود.

همچنین کابین دوش ها در مدل‌های مختلف شیشه ای (فریم دار و فریم لس ـ با درب کشویی، لولایی و سه لته) و طلقی پلکسی گلاس تولید می‌شوند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارد و شما باید با توجه به این مزایا و معایب و بر اساس سلیقه خود یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید.

پیشنهاد: کابین دوش شیشه ای | کابین دوش طلقی

2 ـ انتخاب نوع درب کابین دوش:

اصولاً دو مدل درب ریلی و لولایی در کابین دوش ها وجود دارد. درب‌های ریلی برای حمام‌هایی که طول کوچک و عرض بزرگ دارند، و درب‌های لولایی برای حمام‌هایی که طول بزرگ و عرض کوچک و فضای مناسب برای باز شدن درب کابین را دارند، به کار می‌روند. درب‌های لولایی را فقط می‌توان برای کابین دوش های فریم لس اجرا کرد. البته انواع دیگری از درب‌ها وجود دارند که استفاده از آن‌ها رایج نبوده و در شرایط خاصی که امکان استفاده از درب‌های ریلی و لولایی وجود ندارد، از آن‌ها استفاده می‌شود. درب سه لته (تاشو) از جمله این درب‌هاست و در کابین دوش های فریم دار در صورتی که عرض درب کابین دوش بین 90 تا 120 سانتیمتر باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

3 ـ اندازه کابین دوش:

اندازه کابین دوش به میزان زیادی به اندازه فضا و همچنین، محل قرارگیری عناصر مختلف سرویس بهداشتی و حمام شما بستگی دارد. ابتدا باید به طور دقیق فضای زمینی موجود و همچنین، ارتفاع فضا را اندازه‌گیری و جای قرارگیری در و پنجره را مشخص کنید. پلان زمینی ساده‌ای را ترسیم کنید و در آن اندازه و جای قرارگیری در و پنجره و دیگر تجهیزات موجود را مشخص کنید و این پلان را همراه خود برای خرید کابین دوش ببرید.

ضمناً یکی دیگر از مواردی که در تعیین اندازه کابین دوش باید به آن توجه کرد، ابعاد زیر دوشی مورد استفاده در داخل کابین دوش است. در صورتی که در داخل کابین دوش از زیر دوشی استفاده نمایید، ابعاد کابین دوش باید حتماً به اندازه ابعاد زیر دوشی باشد. شرکت آبشار کابین قادر به ساخت انواع کابین دوش در ابعاد مختلف کوچک و بزرگ می‌باشد؛ اما نکته‌ای که در انتخاب کابین دوش وجود دارد، این است که توصیه می‌شود برای فضاهای کوچکتر از 90 در 90 سانتیمتر (در کابین دوش های مربع مستطیلی و 135 درجه)، 100 در 100 سانتیمتر (در کابین دوش های نیم گرد و تمام گرد) و عمق 90 سانتیمتر (در کابین دوش های صاف) از کابین دوش استفاده نکنید.

بنابراین ما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از سفارش، با کارشناسان واحد فروش ما تماس بگیرید تا از سرویس رایگان اندازه‌گیری و مشاوره استفاده نموده و کابین دوشی مناسب با فضای خود انتخاب کنید.

بیشتر بدانید: ابعاد کابین دوش

دور دوشیحمام شیشه ای

4 ـ اطمینان از مرغوبیت و کیفیت عالی کابین دوش:

در هنگام انتخاب کابین دوش باید مانند هر کالای دیگری حتماً از مرغوبیت و کیفیت کابین دوش اطمینان یابید و بعضاً از کابین دوش های آماده چینی که مرغوبیت و کیفیت مناسبی ندارند، استفاده نکنید. هیچ چیز ناامیدکننده‌تر از این نیست که پس از یک دوره کوتاه استفاده از کابین دوش، نشانه‌هایی از فرسودگی و خرابی در قسمت‌های مختلف آن دیده شود.

بنابراین، برای پیشگیری از این اتفاق و برای این که بتوانید سال‌های متمادی از کابین دوش خود استفاده کنید و از آن لذت ببرید، باید از همان ابتدا به فکر انتخاب یک گزینه با کیفیت باشید و تا جایی که مقدور است از بودجه خود کم نگذارید و کابین دوش های آماده چینی را به نام کابین دوش های ترک نخرید. هنگام خرید کابین دوش حتماً در مورد نحوه تحویل و نصب آن توسط شرکت سازنده پرس و جو کنید.

کابین دوش خود را پس از تحویل و نصب به خوبی بررسی کنید تا از سلامت بدنه و همچنین، کارکرد درست قسمت‌های مختلف آن مطمئن شوید و اگر مشکلی دیدید، همان جا با فردی که برای تحویل و نصب کابین دوش آمده است، بازگو کرده و خواستار رفع آن شوید.

5 ـ قیمت کابین دوش:

حتماً قیمت هر کالایی یکی از مهم‌ترین فاکتورها در انتخاب آن کالاست. کابین دوش قیمت ثابت و مشخصی نداشته و به موارد بسیاری وابسته است. البته باید به این نکته توجه داشت که هر کابین دوش ارزانی لزوماً بی‌کیفیت و ناکارآمد نیست و می‌توان با انتخابی درست و با استفاده از برخی راهکارها، یک کابین دوش ارزان خرید و سال‌های سال با خیال راحت از آن استفاده کرد و لذت برد.

پیشنهاد: کابین دوش ارزان

بیشتر بدانید: قیمت کابین دوش | قیمت دور دوشی | قیمت حمام شیشه ای | قیمت اتاق دوش | قیمت پارتیشن شیشه ای حمام

مساحت حمام شما چه قدر است؟

مساحت حمام یکی از مواردی است که در انتخاب یک کابین دوش مناسب بسیار مهم است. باید کابین دوشی را انتخاب کنید که ابعاد آن با ابعاد حمام شما سازگاری داشته باشد. همچنین در صورتی که قصد استفاده از شیشه‌های سندبلاست شده را دارید، باید طرحی را انتخاب کنید که باعث کوچکتر جلوه دادن حمامتان نشود. این موضوع به ویژه زمانی که حمامتان پر از وسایل مختلف است، باید بسیار مورد توجه قرار گیرد. مساحت حمام بر روی انتخاب شکل کابین دوش نیز تأثیرگذار است.

کابین دوشحمام شیشه ای

چه طرحی را می‌پسندید؟

همان طور که گفته شد، شیشه‌های سکوریت را می‌توان در طرح‌های بسیار متنوعی سندبلاست کرد. مطمئناً طرح‌های ساده (مات کامل، راه مات و نیمه مات) نسبت به طرح‌های پیچیده‌تر (شطرنجی، درخت و ...) بسیار ارزان‌تر هستند. اما اگر به فکر انتخاب طرح‌های پیچیده هستید، باید طرحی را انتخاب کنید که حتماً با سلیقه‌تان جور باشد؛ چرا که امکان تغییر طرح سندبلاست به هیچ وجه وجود ندارد و تنها راه تغییر طرح سندبلاست، تعویض کردن کامل شیشه سکوریت و سندبلاست کردن آن بر اساس طرح جدید است و این می‌تواند هزینه بسیار زیادی را به شما تحمیل کند. همچنین، طرحی که برای سندبلاست شیشه انتخاب می‌کنید، باید حتماً با سایر وسایل داخل حمام هماهنگ باشد و آن‌ها را تکمیل کند. رنگ فریم کابین دوش نیز یکی از مواردی است که باید حتماً با دکوراسیون داخل حمام هماهنگ و هم‌سو باشد.

چه مکانی برای نصب کابین دوش مناسب است؟

بهتر است محل نصب کابین دوش کمی بالاتر از کف حمام و دارای یک لبه سنگی و نیز کف‌شور مجزا و شیب مناسب در کف باشد تا هم بتوان آب‌بندی 100% آن را فراهم کرد و هم با خروج کامل آب به داخل چاه از جمع شدن آب در اطراف کابین دوش و جمع شدن کثیفی‌ها و جرم‌ها جلوگیری کرد. در صورتی که بخواهید از زیردوشی، وان یا جکوزی استفاده نمایید تنها لازم است در زیر محل کابین دوش یک کف‌شور مجزا وجود داشته باشد.

دوردوشی ها در گوشه حمام نصب می‌شوند؛ مگر دوردوشی های صاف که به طور کامل در مقابل یک دیوار حمام و در بین دو دیوار مجاور قرار دارد. اما اتاق های دوش ممکن است در میان اتاق نیز نصب شوند که در این صورت، معمولاً کمی گران‌تر خواهند بود.

زیر دوشی

«زیر دوشی» صفحه‌ای پلاستیکی (ورق‌های پلیمری ABS با روکش رزین اکریلیک) یا سرامیکی است که در زیر فضای دوش نصب می‌شود تا این موضوع را تضمین کند که آب از محوطه مخصوص دوش خارج نشود و همچنین آب‌بندی و مکش آب به خوبی صورت گیرد. زیر دوشی ها در ابعاد مشخص و استاندارد و در شکل‌های مربعی، مستطیلی و گرد (قوس دار) و با ارتفاع‌های مختلف و مشخص ساخته می‌شوند. می‌توان بر روی انواع مختلف زیر دوشی ها کابین دوش نصب نمود که در این صورت، نیازی به استفاده از سنگ لبه در زیر کابین دوش نمی‌باشد.

بیشتر بدانید: زیر دوشی

کابین دوش شیشه ایکابین دوش

انتخاب حمام شیشه ای

همه انسان‌ها در طول تاریخ همواره به دنبال زیباتر کردن محیط زندگی خود بوده‌اند. به همین دلیل است که متریال به کار رفته در دکوراسیون داخلی فضاها همواره در حال تغییر بوده‌اند. یکی از متریال‌هایی که چند سالی است استفاده از آن در بین طراحان داخلی بسیار رایج شده است، شیشه می‌باشد. شیشه زیبایی منحصر به فردی داشته و باعث بزرگتر جلوه دادن فضا می‌شود. توجه ما در ساخت خانه بیشتر به اتاق نشیمن و خواب معطوف می‌شود و این در حالی است که حمام نیز تأثیر بسزایی در شیک جلوه دادن خانه دارد. این موضوع باعث شده است امروزه طراحان معمار به دکوراسیون داخلی حمام نیز توجه ویژه‌ای داشته باشند.

یکی از کاربردهای شیشه در دکوراسیون داخلی که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است، «حمام شیشه ای» است. با استفاده از این محصول می‌توانیم با کمترین فضای ممکن یک فضای شیک و مدرن را ایجاد کنیم. حمام شیشه ای طرح‌ها و قیمت‌های متنوعی داشته و بنابراین، می‌توان برای هر فضایی با هر ساختار و مقیاسی، گزینه‌ای مناسب از شیشه حمامی را با هزینه‌ای معقولانه فراهم نمود. این محصول حس زیبایی و طراوت را برای شما به ارمغان می‌آورد.

حمام شیشه ای معمولاً از جنس شیشه سکوریت است که هم در برابر ضربه و هم در برابر تغییرات دما مقاومت بسیار بالایی دارد. شرکت آبشار کابین به عنوان یکی از بزرگترین و باتجربه‌ترین تولید کنندگان انواع حمام شیشه ای، در محصولات خود از شیشه سکوریت سوپر کلیر شرکت جام ایمن قزوین استفاده می‌کند که یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین شیشه‌های سکوریت تولیدی در داخل کشور است. برای زیبایی بیشتر حمام شیشه ای و نیز برای جلوگیری از دیده شدن محوطه داخل، می‌توان طرحی را با سندبلاست بر روی شیشه ایجاد کرد و یا به جای آن از شیشه‌های غیر ساده (رنگی یا ساتینا) استفاده نمود.

حمام شیشه ای فضایی اتاق مانند است که در حمام یا سایر فضاها (مثلاً سالن‌های آرایشی و پیرایشی، اتاق خواب و ...) نصب می‌شوند تا دوش را از سایر قسمت‌های حمام جدا نموده و یا در فضایی به جز حمام، فضایی را برای دوش گرفتن فراهم کنند.

بنابراین، این محصول را می‌توان به دو صورت اجرا کرد:

1 ـ دور دوشی: فضایی اتاق مانند که معمولاً در اطراف دوش حمام نصب می‌شود تا اولاً مانع از خیس و کثیف شدن قسمت‌های دیگر فضای حمام شود و ثانیاً قسمت‌های دیگر فضای حمام را به رختکن تبدیل نماید. دور دوشی را می‌توان بر روی وان، جکوزی، زیر دوشی، سکو، لبه و کف حمام نصب نمود. البته ممکن است دوش در فضایی غیر از حمام ـ مثلاً در اتاق خواب یا استخر خصوصی ـ قرار گرفته باشد که در این صورت هم می‌توان از دور دوشی استفاده نمود. دوردوشی علاوه بر موارد گفته شده باعث گرم ماندن فضای اطراف دوش و جلوگیری از هدر رفتن انرژی گرمایی نیز می‌شود.

2 ـ اتاق دوش: فضایی اتاق مانند که دارای تجهیزاتی مانند دوش، وان، جکوزی، زیر دوشی و ... بوده و در فضایی غیر از حمام نصب می‌شود تا مکانی را برای استحمام به وجود آورد.

بیشتر بدانید: دور دوشی | اتاق دوش

همچنین حمام شیشه ای را می‌توان به عنوان «کابین دوش اتاق خواب» که با نام «حمام مستر» نیز شناخته می‌شود، مورد استفاده قرار داد که در ادامه این مطلب به طور کامل درباره آن توضیح خواهیم داد.

شرکت آبشار کابین با تکیه بر تجربه و توانایی متخصصان و تجهیزات خود می‌تواند حمام شیشه ای را در مدل‌های فریم دار (با درب ریلی و تاشو) و فریم لس (با درب ریلی و لولایی) تولید و به بازار عرضه نماید. در این مدل‌ها می‌توان از انواع مختلف شیشه نشکن (معمولاً سکوریت) سوپر کلیر در رنگ‌های مختلف ساده، دودی، برنزی و ... به صورت شفاف، ساتینا (مات کامل کارخانه‌ای) و یا سندبلاست شده (طرح‌های مختلف مات کننده غیر کارخانه‌ای) استفاده کرد. ضمناً کلیه یراق آلات مصرفی در تمامی این مدل‌ها اعم از چرخ‌ها، دستگیره‌ها، ریل‌ها، بست‌ها و ... از جنس استیل 304 یا برنج یا پلاستیک فشرده و کاملاً ضد آب و ضد زنگ با ضمانت 5 ساله هستند.

در مدل‌های فریم دار از قاب آلومینیومی خالص و ضخیم با رنگ‌های متنوع (سفید، نقره‌ای مات و براق، طلایی مات و براق، زیتونی براق و مشکی مات) و یراق آلات هم‌رنگ با آن‌ها استفاده می‌شود. در مدل‌های فریم لس نیز می‌توان از یراق آلات ضد آب با رنگ نقره‌ای مات و براق یا طلایی براق استفاده نمود. حمام های شیشه ای تنوع زیادی داشته و با توجه به فضای شما در ابعاد و شکل‌های مختلف (صاف، مربع مستطیلی، ال، نیم گرد، تمام گرد و 135 درجه) تولید می‌شوند. با توجه به این تنوع، اگر شما هم تصمیم گرفته‌اید برای بازسازی خانه قدیمی یا ساختن خانه جدید خود از حمام شیشه ای استفاده کنید، نیاز به انتخاب یک گزینه مناسب از این محصول دارید.

انتخاب حمام شیشه ای به عوامل زیادی بستگی دارد. در ابتدا باید بگوییم که در انتخاب حمام شیشه ای نیز مانند هر کالای دیگر قیمت مناسب، کیفیت خوب، ضمانت کالا و خدمات پس از فروش، باید مهم‌ترین عوامل برای شما باشند. در این زمینه باید بگوییم که تمامی محصولات شرکت آبشار کابین دارای ضمانت 5 ساله یراق آلات و خدمات پس از فروش 10 ساله هستند. تمامی فریم‌های مصرفی در محصولات این شرکت از جنس بیلت نو آلومینیوم خالص با ضخامت 2/2 میلیمتر و رنگ کوره‌ای یا آنادایز (کاملاً ضد آب و ضد زنگ) و یراق آلات مصرفی نیز همگی ضد آب و ضد زنگ (از جنس استیل 304 یا برنج یا پلاستیک فشرده) می‌باشند. قیمت محصولات نیز در مقایسه با محصولات مشابه شرکت‌های دیگر مناسب‌تر است.

از دیگر مسائل در انتخاب حمام شیشه ای، سلیقه و فضای شماست که باید بر اساس آن به انتخاب مدل، طرح و رنگ حمام شیشه ای بپردازید. البته هر یک از این مدل‌ها و طرح‌ها مزایا و معایب خود را دارند که باید در هنگام انتخاب، به آن‌ها نیز توجه نمایید. پس اگر نمی‌دانید کدام یک از مدل‌های حمام شیشه ای را انتخاب کنید، از فضای خود عکس گرفته و با شماره ‌09113578010 تماس بگیرید تا شما را در انتخاب یک گزینه مناسب حمام شیشه ای راهنمایی کنیم.

کابین دوش ارزانکابین دوش

کاربردهای حمام شیشه ای

حمام شیشه ای می‌تواند کاربردهای متفاوتی داشته باشد که در ادامه به 2 مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1 ـ حمام مستر شیشه ای | کابین دوش اتاق خواب

اتاق مستر از گذشته دور به عنوان بخش بزرگتر خانه‌های مسکونی به عنوان اتاق خواب والدین کاربرد داشته است. یک اتاق مستر دارای خصوصیاتی می‌باشد که یکی از خصوصیات بارز آن ابعاد بزرگ اتاق و دارا بودن سرویس بهداشتی و حمام جدا برای اتاق می‌باشد. می‌توان برای ایجاد تنوع و کاربردی‌تر کردن این اتاق از مستر شیشه ای برای حمام و سرویس بهداشتی استفاده نمود.

مستر شیشه ای که با نام «کابین دوش اتاق خواب» نیز شناخته می‌شود، به دلیل زیبایی و کاربردی که دارد، مورد توجه طراحان امروزی قرار گرفته است؛ زیرا وجود شیشه به دلیل شفافیت و طرح‌های متخلفی که دارد، سبب می‌شود که ابعاد اتاق در نظر بزرگتر دیده شود و از ورود آب و رطوبت به سایر بخش‌های اتاق و خیس شدن آن جلوگیری می‌نماید.

حمام مستر

2 ـ درب شیشه ای حمام | درب شیشه ای سرویس بهداشتی | درب حمام شیشه ای

درب شیشه ای حمام و سرویس بهداشتی یکی از درب‌های شیک و جدید است که برای مدرن بودن فضای خانه یا ویلای خود می‌توان از آن استفاده نمود. استفاده از درب شیشه ای به عنوان جداکننده حمام از سرویس بهداشتی یکی از پرطرفدارترین دکوراسیون‌های حمام و سرویس بهداشتی محسوب می‌شود.

برای انتخاب درب شیشه ای حمام باید به چند نکته توجه کرد. از یراق آلات استیل ضد زنگ استفاده کنید. شیشه‌ای را انتخاب کنید که مناسب محیط حمام باشد و برای زیبایی بیشتر از شیشه‌هایی با طرح مات استفاده کنید.

نحوه باز و بسته شدن درب شیشه ای حمام بر اساس مدل انتخابی معمولاً به صورت لولایی یا کشویی می‌باشد. درب های شیشه ای حمام آبشار کابین از جنس شیشه سکوریت بوده و در نتیجه، در برابر تغییرات دمایی آب بسیار مقاوم می‌باشند. 

کلیه بست‌ها و یراق آلات مورد استفاده در درب شیشه ای حمام آبشار کابین ضد زنگ و مقاوم در برابر آب و رطوبت می‌باشند.

درب شیشه ای حمام و سرویس بهداشتی ظاهری بسیار جذاب دارد و از طریق سندبلاست می‌توان طرح‌های مات کننده متنوعی را بر روی آن پیاده‌سازی کرد که ضمن واضح نبودن فضای پشت آن، می‌تواند متناسب با هر دکوری اجرا شود.

بیشتر بدانید: درب شیشه ای حمام

درب شیشه ای حمام

قیمت محصولات ما را با همکاران دیگر مقایسه کنید

قیمت مناسب          کیفیت بالا          تحویل کارهای سفارشی 4 روز کاری

درباره ما

آبشار کابین فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با تولید کابین دوش ها و دور دوشی های طلقی (پلکسی گلاس) آغاز کرد. آبشار کابین در طول این سال‌ها همواره به دنبال گسترش محصولات و جلب رضایت مشتری‌های خود بوده است. از آن جمله می‌توان به تولید کابین دوش ها و دور دوشی های شیشه ای با شیشه سکوریت سوپر کلیر، تولید کابین دوش های گرد، تولید کابین دوش های فریم لس و تولید کابین دوش های طلایی و زیتونی اشاره کرد.

جهت ارتباط با ما

تلفن:    02177443675    02177442489     02166522589

موبایل:    09123578010    09122371705

                09121398937     09113578010

کارگاه و دفتر شعبه شرق تهران: همت شرق (شهید زین الدین) ـ بعد از بزرگراه امام علی (ع) ـ خروجی شمیران نو ـ خیابان نونوار غربی ـ پلاک 83 

دفتر شعبه غرب تهران:  ستارخان ـ خیابان رئیس زاده

 ایمیل:        این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اینستاگرام:         absharkabin