کابین دوش شیشه ای یا طلقی؟

     آبشار کابین        تولید کننده‌ایم نه فروشنده        5 سال ضمانت        10 سال خدمات پس از فروش

کابین دوش شیشه ای یا طلقی؟

شاید شما در هنگام جستجو برای خرید کابین دوش، دور دوشی، اتاق دوش یا پارتیشن حمام با دو نوع کابین دوش شیشه ای و کابین دوش طلقی روبرو شده باشید و سؤالاتی در ذهن شما شکل گرفته باشد که پاسخ آن‌ها را ندانید. سؤالاتی مثل سؤالات زیر:

کابین دوش شیشه ای بهتر است یا کابین دوش طلقی؟

چرا قیمت کابین دوش طلقی و کابین دوش شیشه ای فریم دار تقریباً یکسان است؟

کابین دوش طلقی چه مزایا و معایبی نسبت به کابین دوش شیشه ای دارد؟

کابین دوش شیشه ای ایمن‌تر است یا کابین دوش طلقی؟

اگر می‌خواهید پاسخ این پرسش‌ها را بیابید، با ما همراه باشید.

شرکت آبشار کابین از سال 1380 در حال تولید انواع مختلف کابین دوش و پارتیشن حمام است. در گذشته فقط کابین دوش های طلقی وجود داشتند که در آن‌ها از طلق پلکسی گلاس استفاده می‌شد. کابین دوش های طلقی دارای مزایا و معایبی بودند.

ولی امروزه با پیشرفت صنایع مختلف، از جمله صنعت شیشه‌سازی، می‌توان علاوه بر کابین دوش های طلقی، کابین دوش های شیشه ای را هم طراحی، تولید و اجرا کرد که در آن‌ها به جای طلق‌های پلکسی گلاس، از شیشه‌های نشکن (معمولاً سکوریت) سوپر کلیر استفاده می‌شود. کابین دوش های شیشه ای معایب کابین دوش های طلقی را نداشته و تنها مشکلی که در آن‌ها وجود دارد، لک شدن شیشه آن‌هاست که خوشبختانه به راحتی قابل شستشو می‌باشند. همچنین، برای رفع این مشکل می‌توان از اسپری‌های نانو (ضد بخار) استفاده کرد.

ضمناً باید گفت شیشه های سکوریت در اثر برخورد ضربات سنگین در گوشه می‌شکنند؛ ولی خوشبختانه در اثر ضربه به قطعات بسیار ریز تقسیم می‌شوند و در نتیجه، شکستن آن‌ها خطر جانی کمی دارد و تنها باعث ایجاد خراشیدگی بر روی پوست می‌شود.

کابین دوش شیشه ایکابین دوش طلقیدور دوشی شیشه ای

مزایا و معایب کابین دوش های طلقی

از جمله مزایای کابین دوش های طلقی نسبت به کابین دوش های شیشه ای می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1 ـ حمل و نقل آسان به دلیل وزن کم

2 ـ جذب رطوبت پایین طلق‌های پلکسی گلاس و عدم از بین رفتن شفافیت و رنگ آن‌ها با گذشت سال‌ها

3 ـ قیمت نهایی کمتر به دلایلی مانند عدم نیاز به سندبلاست جهت مات کردن در صورت استفاده از طلق‌های پلکسی گلاس مشجر

4 ـ نمایش کمتر لک‌ها در طلق‌های پلکسی گلاس نسبت به شیشه؛ به ویژه در طلق‌های پلکسی گلاس مشجر

5 ـ ایمنی بالاتر طلق‌های پلکسی گلاس نسبت به شیشه نشکن و در نتیجه، قابل استفاده بودن آن‌ها در خانه‌هایی که فرزند کوچک دارند یا به هر دلیلی از شکستن شیشه سکوریت نگرانند

6 ـ احتمال کمتر خراب شدن چرخ‌ها با گذشت زمان و در نتیجه عمر بیشتر کابین دوش به دلیل کمتر بودن وزن طلق‌های پلکسی گلاس نسبت به شیشه سکوریت

از جمله معایب کابین دوش های طلقی نسبت به کابین دوش های شیشه ای نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1 ـ عدم اجرا به صورت منحنی

2 ـ عدم مقاومت طلق‌های پلکسی گلاس در برابر آتش و کمک به انتشار شعله‌های آن و انتشار گازهای سمی در هنگام ذوب شدن

3 ـ عدم توان ایجاد طرح‌های زیبا و دلخواه بر روی طلق‌های پلکسی گلاس

4 ـ فقدان جلوه خاص و زیبا


کابین دوشپارتیشن شیشه ای حمام

تفاوت قیمت کابین دوش طلقی و کابین دوش شیشه ای

همان طور که گفته شد، قیمت نهایی کابین دوش طلقی کمتر از کابین دوش شیشه ای است. اما اگر شما همین حالا با کارشناسان شرکت آبشار کابین تماس بگیرید و قیمت کابین دوش های طلقی و شیشه ای را بپرسید، متوجه خواهید شد که قیمت کابین دوش طلقی با کابین دوش شیشه ای فریم دار سفید برابر است. این سؤال در ذهن شما پیش می‌آید که دلیل این تناقض چیست. با ما همراه باشید تا ببینیم منظور از تفاوت قیمت بین کابین دوش های شیشه ای و طلقی چیست.

در کابین دوش های طلقی به دلیل عدم ایستایی طلق، باید طلق به طور کامل درون فریم آلومینیومی قرار بگیرد؛ در حالی که در کابین دوش های شیشه ای این طور نیست. بنابراین، وزن فریم آلومینیومی مصرفی در کابین دوش طلقی حدوداً 2 برابر کابین کابین دوش شیشه ای است و در مقابل، قیمت شیشه نشکن بیشتر از قیمت طلق پلکسی گلاس است و نیز یراق آلات مصرفی در کابین دوش های شیشه ای بیشتر از کابین دوش های طلقی است. از طرف دیگر طلق‌های پلکسی گلاس به صورت مشجر نیز در بازار عرضه می‌گردند که نیازی به مات کردن جهت مشاهده نشدن فضای داخل حمام ندارند. اما در کابین دوش های شیشه ای باید برای مات کردن شیشه هزینه جداگانه پرداخت گردد.

در نتیجه، تفاوتی بین قیمت کابین دوش طلقی و کابین دوش شیشه ای فریم دار با فریم سفید یا نقره‌ای مات با شیشه سکوریت ساده شفاف وجود ندارد. البته در صورتی که در کابین دوش شیشه ای فریم دار از رنگ‌های دیگر فریم یا از شیشه سکوریت رنگی یا سندبلاست شده استفاده شود و یا به جای کابین دوش شیشه ای فریم دار از کابین دوش شیشه ای فریم لس استفاده گردد، قیمت کابین دوش شیشه ای حدوداً بین 70% تا 100% بیشتر از کابین دوش طلقی خواهد بود.

پیشنهاد: قیمت کابین دوش

اجزای کابین دوش

کابین دوش از اجزای مختلفی تشکیل شده است:

1 ـ شیشه نشکن (معمولاً سکوریت) سوپر کلیر در طرح‌ها، رنگ‌ها و ضخامت‌های مختلف یا طلق پلکسی گلاس

2 ـ فریم (قاب) ضد آب و ضد زنگ از جنس بیلت نو آلومینیوم خالص تولید کارخانه اراک و آنادایز شده در رنگ‌های مختلف با دستگاه‌های ایتالیایی و با ضخامت 2/2 میلیمتر

3 ـ یراق آلات (چرخ، دستگیره، لولا، بست و ...) ضد آب و ضد زنگ از جنس استیل 304 یا برنج یا پلاستیک فشرده در رنگ‌های مختلف

4 ـ درزگیرها و نوارهای آلومینیومی یا پلاستیکی

بیشتر بدانید: اجزای کابین دوش

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع کابین دوش به بخش «محصولات» مراجعه نمایید.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

کابین دوش های در دو نوع شیشه ای و طلقی تولید و اجرا می‌گردند. هر کدام از این کابین دوش ها مزایا و معایب خود را دارند. با توجه به مواردی که گفته شد، نمی‌توان پاسخ صریح و روشنی به این سؤال داد که کابین دوش شیشه ای بهتر است یا کابین دوش طلقی؟ انتخاب یک کابین دوش شیشه ای یا طلقی بیشتر از هر چیزی به سلیقه و شرایط شما بستگی دارد و این شما هستید که باید تصمیم بگیرید کدام یک را انتخاب کنید. ما تنها می‌توانیم مزایا و معایب هر یک را برای شما بازگو کنیم.

حمام شیشه ایشیشه حمامی

کابین دوش شیشه ای

امروزه کابین دوش با توجه به مزایایی که دارد، مورد توجه بسیاری از طراحان قرار گرفته است. کابین دوش یکی از بهترین طرح‌ها برای بازسازی منازل قدیمی به شمار می‌رود.

در حدود سال 1380 کابین دوش وارد ایران شد. در ابتدا تمامی کابین دوش ها وارداتی بودند و توسط شرکت‌های بزرگ به داخل کشور وارد می‌شدند. اما پس از یکی دو سال اولین کارگاه‌های تولید کابین دوش در ایران شروع به کار کردند. کابین دوش های تولیدی در ایران در ابتدا طلقی بودند و در آن‌ها از طلق پلکسی گلاس شفاف یا مشجر استفاده می‌شد.

اما از حدود سال 1390 کارگاه‌های تولید کننده کابین دوش شروع به تولید و اجرای کابین دوش های شیشه ای کردند که در آن‌ها از شیشه نشکن (معمولاً سکوریت) استفاده می‌شود. امروزه کابین دوش شیشه ای به دلیل زیبایی و تنوع فراوان، نسبت به کابین دوش طلقی طرفداران بیشتری دارد.

در هنگام انتخاب کابین دوش باید به این نکته توجه کرد که فریم‌ها و یراق آلات مورد استفاده در کابین دوش باید کاملاً ضد آب و ضد زنگ (از جنس آلومینیوم، استیل 304، برنج، پلاستیک فشرده و مانند این‌ها) باشند. همچنین، شیشه استفاده شده در کابین دوش شیشه ای حتماً باید از نوع سکوریت یا سایر شیشه‌های نشکن باشد تا علاوه بر ایمنی، در برابر تغییرات دمایی نیز بسیار مقاوم بوده و آسیبی به آن وارد نگردد.

کابین دوش می‌تواند انتخاب خوبی برای طیف گسترده‌ای از حمام‌ها داشته باشد. عامل اصلی در انتخاب هر یک فضاست. بنابراین شما باید اندازه کابین دوش را با حمام خود مطابقت دهید. شما همچنین باید سبک حمام خود را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل شود که کابین دوش با آن تناسب دارد و سایر لوازم و دکوراسیون شما را تکمیل می‌کند.

بیشتر بدانید: کابین دوش شیشه ای

کابین دوش شیشه ای

کابین دوش طلقی

در کابین دوش های طلقی به جای شیشه سکوریت از طلق‌های پلکسی گلاس استفاده می‌شود. این کابین دوش ها تنها به صورت فریم دار با فریم سفید قابل اجرا هستند. در شرکت آبشار کابین از قاب‌های آلومینیومی خالص استفاده می‌شود که در برابر بخار و رطوبت کاملاً مقاوم هستند. کلیه یراق آلات مصرفی نیز با کیفیت بالا، کاملاً ضد آب و ضد زنگ و دارای ضمانت 5 ساله هستند.

در کابین دوش های طلقی می‌توان از طلق‌های پلکسی گلاس شفاف و مشجر استفاده نمود که نوع مشجر آن می‌تواند به صورت مات کامل یا مات طرح دار باشد. کابین دوش های طلقی را می‌توان به صورت مربع مستطیلی یا صاف تولید و اجرا نمود.

با توجه به این که دوردوشی طلقی هیچ گونه تنوعی ندارد، تنها ابعاد دور دوشی بر روی قیمت آن مؤثر است. قیمت حدودی یک دور دوشی طلقی با ابعاد استاندارد (2/5 تا 4 متر مربع) بین 3 تا 4 میلیون تومان است. این در حالی است که قیمت یک اتاق دوش طلقی علاوه بر ابعاد اتاق دوش، به شکل اتاق دوش و امکانات و تجهیزات به کار رفته در آن نیز بستگی دارد و قیمت آن حداقل حدود 5/5 میلیون تومان است.

شماره‌های تماس جهت کسب اطلاعات درباره قیمت محصولات

09122371705 ـ 02177443675 ـ 02177442489

بیشتر بدانید: کابین دوش طلقی

کابین دوش طلقی

دور دوشی شیشه ای

استفاده صحیح از فضای کوچک خانه‌های امروزی، مهم‌ترین هدف طراحان دکوراسیون داخلی است تا بتوان از اندک فضای موجود به بهترین نحو استفاده کرد. حمام نیز یکی از فضاهایی است که باید با برنامه‌ریزی دقیق از فضای آن استفاده بهینه کرد؛ به ویژه که امروزه در بیشتر خانه‌ها حمام و سرویس بهداشتی با یکدیگر ترکیب و تلفیق می‌شوند.

راه حلی که طراحان داخلی برای حمام‌های کوچک ارائه می‌دهند، استفاده از دور دوشی شیشه ای یا پارتیشن شیشه ای حمام می‌باشد. استفاده از دوردوشی شیشه ای که به نوعی فضای حمام را به دو قسمت تبدیل می‌کند، علاوه بر این که باعث می‌شود فضای شست و شو از بقیه فضای حمام جدا شود، دکوراسیون متفاوتی را در فضای حمام و سرویس بهداشتی ایجاد می‌نماید. جلوگیری از خیس شدن فضای حمام یکی از مزیت‌های دور دوشی شیشه ای است.

برای جلوگیری از دیده شدن فضای داخل دور دوشی شیشه ای می‌توان به جای شیشه ساده شفاف، از شیشه‌های رنگی یا مات استفاده کرد.

می‌توان گفت استفاده از دوردوشی شیشه ای مزایایی دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

1 ـ جلوگیری از پاشیده شدن آب به اطراف

2 ـ ایزوله کردن فضا و حفظ حرارت و جلوگیری از هدر رفتن انرژی

3 ـ جلوگیری از آسیب‌دیدگی دیوارها، درب‌های چوبی، سرامیک‌ها، کاشی‌ها، آینه و ... و ایجاد شوره بر روی آن‌ها در اثر بخار آب

4 ـ طرح‌ها، رنگ‌ها و شکل‌های متنوع

5 ـ مقاومت بالا در برابر ضربه و حرارت

6 ـ مقاومت بالا در برابر رطوبت، تغییرات دما، آتش‌سوزی و ضربه

7 ـ جلوگیری از کثیف شدن بخش‌های دیگر حمام و تمیز شدن راحت‌تر و سریع‌تر فضای دوش گرفتن

شماره‌های تماس جهت سفارش محصولات شرکت آبشار کابین

02166522589 ـ 09113578010 ـ 09123578010

از جمله معایب دور دوشی شیشه ای نسبت به دوردوشی طلقی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1 ـ عدم استفاده آسان در قوس‌هایی با ابعاد مختلف

2 ـ عدم قابلیت برش طرح‌های پیچیده

3 ـ جذب رطوبت بالا و لک شدن فریم‌ها؛ مخصوصاً فریم‌های طلایی و زیتونی

دوردوشی های شیشه ای را می‌توان به دو صورت فریم دار و فریم لس اجرا کرد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند و می‌توانند برای حمام شما مناسب باشند.

قیمت دوردوشی شیشه ای به عواملی از جمله رنگ و طرح سندبلاست شیشه، کیفیت و رنگ فریم و یراق آلات، ابعاد دوردوشی و ... بستگی دارد. قیمت یک دوردوشی در ابعاد استاندارد (بین 5/2 تا 4 متر مربع) حدوداً بین 3 تا 10 میلیون تومان است.

بیشتر بدانید: دور دوشی شیشه ای

دور دوشی شیشه ایدور دوشیحمام مستر | مستر شیشه ای

قیمت محصولات ما را با همکاران دیگر مقایسه کنید

قیمت مناسب          کیفیت بالا          تحویل کارهای سفارشی 4 روز کاری

درباره ما

آبشار کابین فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با تولید کابین دوش ها و دور دوشی های طلقی (پلکسی گلاس) آغاز کرد. آبشار کابین در طول این سال‌ها همواره به دنبال گسترش محصولات و جلب رضایت مشتری‌های خود بوده است. از آن جمله می‌توان به تولید کابین دوش ها و دور دوشی های شیشه ای با شیشه سکوریت سوپر کلیر، تولید کابین دوش های گرد، تولید کابین دوش های فریم لس و تولید کابین دوش های طلایی و زیتونی اشاره کرد.

جهت ارتباط با ما

تلفن:    02177443675    02177442489     02166522589

موبایل:    09123578010    09122371705

                09121398937     09113578010

کارگاه و دفتر شعبه شرق تهران: همت شرق (شهید زین الدین) ـ بعد از بزرگراه امام علی (ع) ـ خروجی شمیران نو ـ خیابان نونوار غربی ـ پلاک 83 

دفتر شعبه غرب تهران:  ستارخان ـ خیابان رئیس زاده

 ایمیل:        این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اینستاگرام:         absharkabin