کابین دوش شیشه ای یا طلقی؟

     آبشار کابین        تولید کننده‌ایم نه فروشنده        5 سال ضمانت        10 سال خدمات پس از فروش

اجزای کابین دوش

کابین دوش از اجزای مختلفی تشکیل شده است که هر کدام دارای طرح‌ها، رنگ‌ها و انواع مختلفی هستند و می‌توان با توجه به فضا و نیز بر اساس سلیقه خود یکی از آن‌ها را انتخاب نمود.

در ادامه به بررسی هر یک از اجزای کابین دوش به طور جداگانه می‌پردازیم:

1 ـ شیشه نشکن (معمولاً سکوریت) یا طلق پلکسی گلاس

در بین اجزای کابین دوش، مهم‌ترین و اصلی‌ترین جزء، شیشه نشکن (معمولاً سکوریت) یا طلق پلکسی گلاس است. انتخاب شیشه نشکن یا طلق پلکسی گلاس بیشتر از هر چیزی به سلیقه و شرایط مشتری بستگی دارد. ولی به طور کلی، می‌توان گفت طلق پلکسی گلاس ایمن‌تر و دارای قابلیت لک‌پذیری کمتر است و در برابر آن، شیشه سکوریت زیباتر و امروزی‌تر بوده و دارای قابلیت ایجاد طرح‌های زیباست.

معمولاً برای پانل‌ها و درب‌های کابین های حمام از شیشه‌های سکوریت استفاده می‌شود که نشکن هستند. درب‌ها و پانل‌های شیشه ای در رنگ‌های مختلف ساده، دودی، برنزی و ... تولید شده و خود به دو نوع شفاف و مشجر (ساتینا و سندبلاست شده) تقسیم می‌شوند که نوع سندبلاست شده آن‌ها دارای طرح‌های مات کننده بسیار چشمگیر و زیبا هستند. انواع مشجر این شیشه‌ها سبب می‌شوند فضای داخل حمام از بیرون به صورت واضح قابل مشاهده نباشد. البته درباره نشکن بودن شیشه‌های سکوریت و دیگر شیشه‌های نشکن باید گفت منظور از نشکن بودن این شیشه‌ها این است که مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و تغییرات دما داشته و در هنگام شکستن به قطعات بسیار ریز تبدیل شده و خطر جانی محسوسی ندارند.

شیشه کابین دوش برای ایمنی بیشتر حداقل باید ۶ میلیمتر ضخامت داشته باشد. این ضخامت هر چه بیشتر باشد، بهتر است و البته موجب افزایش وزن شیشه کابین دوش می‌شود که در مورد کابین دوش های شیشه ای فریم دار، این موضوع ممکن است باعث شکستن یا خراب شدن زود هنگام چرخ‌ها شود. شیشه‌هایی که لبه آن‌ها توسط قاب حفاظت نشده است، خیلی زودتر می‌شکنند و بیشتر در معرض آسیب هستند. بنابراین بهتر است از شیشه‌هایی استفاده گردد که دارای قاب آلومینیومی هستند تا از ایمنی و عمر بیشتری برخوردار باشند.

کلیه شیشه‌های مصرفی شرکت آبشار کابین از نوع سوپر کلیر و تولید کارخانه جام ایمن قزوین هستند. این کارخانه یکی از بهترین تولید کنندگان شیشه‌های نشکن در ایران می‌باشد.

بیشتر بدانید: نمونه‌های سندبلاست شیشه

2 ـ قاب‌های آلومینیومی (فریم)

در بین اجزای کابین دوش، جزء نگهدارنده شیشه نشکن یا طلق پلکسی گلاس، قاب (فریم) است. شرکت آبشار کابین برای قاب کابین دوش های حمام از پروفیل‌های آلومینیومی با رنگ‌های سفید، نقره‌ای براق (کروم)، نقره‌ای مات، طلایی براق، طلایی مات، زیتونی براق و مشکی مات استفاده می‌کند. البته همان گونه که گفته شد، برخی از کابین دوش های مدرن و شیک بدون قاب (فریم لس) هستند.

قاب برخی از کابین دوش ها به ظاهر آلومینیومی هستند؛ اما در واقع، چنین نیست و جنس آن‌ها از پلاستیک فشرده است. این نوع قاب‌ها نه تنها جلوه خوبی نداشته و ارزان هستند؛ بلکه نمی‌توانند مانند قاب آلومینیومی واقعی از شیشه محافظت کنند. البته باید توجه داشت که استفاده از پلاستیک فشرده تنها برای قطعاتی مانند فریم که باید توانایی تحمل وزن زیادی را داشته باشند، مشکل‌ساز است. به عنوان مثال، با توجه به این که چرخ‌های پایینی کابین دوش های فریم دار با درب ریلی تنها برای خارج نشدن شیشه از داخل ریلی مورد استفاده قرار می‌گیرند، اگر از پلاستیک فشرده برای آن‌ها استفاده شود، مشکلی به وجود نمی‌آید.

باید به ضخامت قاب‌های آلومینیومی توجه ویژه‌ای داشت. مسلماً قدرت و جنبه حمایتی‌ای که یک قاب آلومینیومی با ضخامت 2/2 میلیمتر دارد، خیلی بیشتر از قابی با ضخامت 1/2 یا 1/6 میلیمتر است.

کیفیت آلومینیوم استفاده شده در کابین های حمام مختلف با هم تفاوت دارد. برخی از شرکت‌ها برای کاهش هزینه‌ها و قیمت محصول، از آلومینیوم‌های بازیافت شده یا کامپوزیت‌های آلومینیوم استفاده می‌کنند که مسلماً این نوع آلومینیوم‌ها در برابر ضربه آسیب‌پذیرتر از بیلت نو آلومینیوم خالص هستند.

کلیه فریم‌های مصرفی شرکت ما از جنس بیلت نو آلومینیوم خالص (ضد آب و ضد زنگ) با ضخامت 2/2 میلیمتر و با کیفیت عالی و تولید کارخانه اراک می‌باشند و با دستگاه‌های ایتالیایی آنادایز می‌شوند.

قیمت کابین دوشحمام مسترکابین دوش شیشه ایپارتیشن شیشه ای حمام

3 ـ یراق آلات، درزگیرها و نوارها

یراق آلات به طور کلی شامل بست، لولا، دستگیره، ریل، چرخ، درپوش، جک نگهدارنده، جاحوله‌ای و ... است که در رنگ‌های سفید، نقره‌ای مات، نقره‌ای براق (کروم)، طلایی براق، زیتونی براق و مشکی مات تولید می‌شوند. یراق آلات را می‌توان از نظر نوع کارآیی به 3 دسته کلی تقسیم کرد:

1 ـ یراق آلات فریم لس ریلی (شامل ریل، بست، دستگیره و ...)

2 ـ یراق آلات فریم لس لولایی (شامل بست، لولا، دستگیره و ...)

3 ـ یراق آلات فریم دار ریلی (شامل درپوش، دستگیره، چرخ‌های بالا و پایین و ...)

دستگیره‌ها نیز خود دارای انواع مختلفی هستند که عبارتند از:

1 ـ دستگیره تک سوراخ معمولی در رنگ‌های مختلف

2 ـ دستگیره تک سوراخ توکار

3 ـ دستگیره دو سوراخ معمولی خم یک طرفه

4 ـ دستگیره دو سوراخ معمولی خم دو طرفه

5 ـ دستگیره دو سوراخ معمولی صاف

6 ـ دستگیره دو سوراخ بزرگ در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف

و ...

جاحوله‌ای را به عنوان دستگیره نیز می‌توان استفاده نمود تا از فضا استفاده بهینه‌ای کرد.

درزگیرها و آبگیرها نیز که وظیفه آب‌بندی کابین دوش و جلوگیری از خروج آب از داخل کابین دوش به خارج از آن را بر عهده دارند، به چند نوع تقسیم می‌شوند:

1 ـ درزگیرهای آهنربایی (مگنتی) برای مواردی که دو درب شیشه‌ای باید به یکدیگر بچسبند

2 ـ درزگیرهای شیشه‌ای معمولی برای انتهای آزاد شیشه‌های ثابت یا دو انتهای درب‌های شیشه‌ای تکی در رنگ‌های مختلف

3 ـ درزگیرهای آلومینیومی برای انتهای آزاد شیشه‌های ثابت یا دو انتهای درب‌های شیشه ای تکی در رنگ‌های مختلف

4 ـ درزگیرهای شیشه‌ای پفکی برای قسمت زیرین شیشه‌های ثابت در کابین دوش های فریم لس

5 ـ درزگیرهای شیشه‌ای مخصوص برای قسمت زیرین درب‌ها در کابین دوش های فریم لس لولایی

و ...

نوارها نیز برای محکم کردن شیشه یا طلق پلکسی گلاس در داخل فریم و جلیوگیری از لرزش و لق زدن آن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کلیه یراق آلات مصرفی شرکت ما از جنس مواد ضد زنگ نظیر استیل 304 و برنج و دارای 5 سال ضمانت می‌باشند.

بیشتر بدانید: نمونه‌های یراق آلات، فریم‌ها و درزگیرها

کابین دوشدور دوشیحمام شیشه ایکابین دوش طلقی

4 ـ زیر دوشی

«زیر دوشی» صفحه‌ای است که در زیر فضای دوش نصب می‌شود تا این موضوع را تضمین کند که آب از محوطه مخصوص دوش خارج نشود و همچنین آب‌بندی و مکش آب به خوبی صورت گیرد. زیر دوشی ها معمولاً از سنگ‌های یک تکه یا اکریلیک‌های سنگین و در اشکال و اندازه‌های متنوع و مشخصی تولید می‌شوند. بهتر است از زیر دوشی با عمق بیشتر برای کابین حمام خود استفاده کنید.

همچنین برای افزایش ایمنی توجه داشته باشید که سطح زیر دوشی لغزنده نباشد. نصب زیر دوشی بسیار حساس است و باید طوری نصب شود که زمانی که تحت فشار قرار می‌گیرد، دچار نشتی نشود. از این رو برای نصب آن حتماً از یک متخصص کمک بگیرید. هدف اصلی استفاده از زیر دوشی، صرفه‌جویی در مصرف آب و جلوگیری از به هدر رفتن آب است و اگر تمایل ندارید، می‌توانید زیر دوشی نداشته باشید (فقط در دور دوشی؛ نه اتاق دوش).

پیشنهاد: دور دوشی | اتاق دوش

زیر دوشی های اکریلیک در انواع و کیفیت‌های مختلف در بازار موجود هستند. زیر دوشی های اکریلیکی که خلوص بیشتری دارند، از کیفیت بالاتری برخوردارند. زیر دوشی های اکریلیکی که رنگ سفید خیلی روشن و برلیانی دارند، معمولاً از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و زیر دوشی اکریلیک باکیفیت معمولاً رنگ سفید کدرتری دارد. به دلیل همین تنوع در زیر دوشی های اکریلیک، قیمت آن‌ها متنوع است و مطمئناً زیر دوشی های اکریلیک مرغوب‌تر از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

همان طور که گفته شد، زیردوشی ها در ابعاد استانداردی تولید می‌شوند. به همین دلیل در صورتی که قصد داشته باشید از زیردوشی برای کابین دوش خود استفاده نمایید، تنها عامل مؤثر در تعیین ابعاد کابین دوش، ابعاد زیر دوشی خواهد بود. از آن جایی که زیر دوشی ها در شکل‌های خاصی به بازار عرضه می‌شوند، باید در هنگام انتخاب زیر دوشی به چیدمان عناصر داخل حمام بسیار توجه کنید تا در آینده با مشکلاتی از جمله کوچک بودن فضای داخل کابین دوش و دشواری حرکت در حمام و استفاده از سایر وسایل داخل حمام نظیر توالت فرنگی مواجه نشوید.

بیشتر بدانید: زیر دوشی

5 ـ سایر امکانات و تجهیزات جانبی

کابین دوش های ساده و پیشرفته که «اتاق دوش» نامیده می‌شوند، علاوه بر موارد فوق دارای تجهیزات جانبی نظیر دوش، وان، جکوزی، ماساژور و ... نیز هستند.

کابین دوش های ساده که علاوه بر زیردوشی، تنها شامل دوش، شیرآلات آب سرد و گرم و سقف هستند، همانند دور دوشی ها معمولاً توسط کارگاه‌ها و کارخانه‌های داخل کشور و بر اساس ابعاد مناسب فضای مشتری و در مدل‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شوند؛ اما کابین دوش های پیشرفته که دارای جکوزی، پانل دوش، ماساژور و ... هستند، معمولاً وارداتی بوده و در ابعاد و مدل‌های مشخصی تولید می‌شوند. این کابین دوش های وارداتی معمولاً چینی هستند و بعضی اوقات توسط مغازه‌دارها و شرکت‌های واردکننده به نام کابین دوش های ترک به فروش می‌رسند. همچنین، کابین دوش های وارداتی با وجود این که بسیار گران‌تر از کابین دوش‌های ایرانی مشابه هستند، در بعضی موارد کیفیت مناسبی ندارند.

این نکته نیز قابل توجه است که بسیاری از امکانات و تجهیزات جانبی مورد استفاده در کابین دوش های پیشرفته بی‌استفاده یا کم‌استفاده هستند و پرداخت هزینه برای آن‌ها کاری بیهوده است. بنابراین، می‌توان با خرید دور دوشی ها و کابین دوش های ساده از تولید کنندگان ایرانی خریدی مقرون به صرفه داشت. البته باید حتماً از کیفیت محصولات این تولید کننگان اطمینان حاصل کرد. شرکت آبشار کابین یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین تولید کنندگان انواع کابین دوش است که می‌تواند تجربه خریدی مطمئن را برای شما فراهم آورد.

کابین دوش شیشه ایدرب شیشه ای حمامشیشه حمامی

قیمت محصولات ما را با همکاران دیگر مقایسه کنید

قیمت مناسب          کیفیت بالا          تحویل کارهای سفارشی 4 روز کاری

درباره ما

آبشار کابین فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با تولید کابین دوش ها و دور دوشی های طلقی (پلکسی گلاس) آغاز کرد. آبشار کابین در طول این سال‌ها همواره به دنبال گسترش محصولات و جلب رضایت مشتری‌های خود بوده است. از آن جمله می‌توان به تولید کابین دوش ها و دور دوشی های شیشه ای با شیشه سکوریت سوپر کلیر، تولید کابین دوش های گرد، تولید کابین دوش های فریم لس و تولید کابین دوش های طلایی و زیتونی اشاره کرد.

جهت ارتباط با ما

تلفن:    02177443675    02177442489     02166522589

موبایل:    09123578010    09122371705

                09121398937     09113578010

کارگاه و دفتر شعبه شرق تهران: همت شرق (شهید زین الدین) ـ بعد از بزرگراه امام علی (ع) ـ خروجی شمیران نو ـ خیابان نونوار غربی ـ پلاک 83 

دفتر شعبه غرب تهران:  ستارخان ـ خیابان رئیس زاده

 ایمیل:        این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اینستاگرام:         absharkabin