ابعاد کابین دوش

     آبشار کابین        تولید کننده‌ایم نه فروشنده        5 سال ضمانت        10 سال خدمات پس از فروش

ابعاد کابین دوش

اگر شما هم برای خرید کابین دوش به مغازه‌ها؛ به خصوص در خیابان‌های شیراز و بنی هاشم تهران، سر زده باشید، حتماً با مغازه‌های فروشنده یا وارد کننده کابین دوش های خارجی مواجه شده‌اید. کابین دوش های شرکت‌ها و مغازه‌های فروشنده یا وارد کننده کابین دوش های خارجی، دارای ابعاد مشخص، ثابت و استانداردی هستند که ممکن است مناسب فضای شما یا به دلخواه و سلیقه شما نباشد.

بنابراین، بهتر است برای تهیه کابین دوش، به شرکت‌ها، کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولید کننده کابین دوش مراجعه کرده و کابین دوش مناسب فضای خود را سفارش دهید.

البته برخی از مغازه‌ها هم ممکن است کابین دوش سفارشی شما را تولید کنند؛ اما کابین دوش سفارشی شما را به یک کارگاه تولید کننده کابین دوش در داخل کشور سفارش داده و سپس، آن را با قیمتی حدود 1/5 برابر به شما می‌فروشند.

شرکت آبشار کابین یکی از تولید کنندگان انواع کابین دوش است؛ نه فروشنده یا وارد کننده انواع کابین دوش. بنابراین، این شرکت می‌تواند با توجه به فضای شما و بر اساس سلیقه و خواسته شما، مدل‌های مختلف کابین دوش را در ابعاد مختلف کوچک و بزرگ با شکل‌های مختلف صاف، مربع مستطیلی، 135 درجه (زاویه دار)، تمام گرد (ربع دایره) و نیم گرد (جلو گرد) تولید نماید.

با این وجود توصیه می‌شود برای فضاهای کوچکتر از 90 در 90 سانتیمتر (در کابین دوش های مربع مستطیلی و 135 درجه)، 100 در 100 سانتیمتر (در کابین دوش های نیم گرد و تمام گرد) و عمق 90 سانتیمتر (در کابین دوش‌های صاف) از کابین دوش استفاده ننمایید؛ زیرا کابین دوش های کوچکتر از این ابعاد مانع از این می‌شوند که بتوانید به راحتی دوش بگیرید.

بنابراین ما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از سفارش، با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از سرویس رایگان اندازه‌گیری و مشاوره استفاده نموده و کابین دوشی مناسب با فضای خود را انتخاب کنید.

شماره‌های تماس جهت مشاوره محصولات

09113578010 ـ 09122371705 ـ 02177443675

اندازه کابین دوش مناسب برای فضای شما به میزان زیادی به اندازه سرویس بهداشتی و فضای حمام شما بستگی دارد. ابعاد کابین دوش باید به گونه‌ای باشد که استفاده از سایر قسمت‌ها و تجهیزات داخل حمام را به راحتی برای شما فراهم کند.

یکی دیگر از مواردی که در مورد ابعاد کابین دوش حائز اهمیت است، ابعاد زیر دوشی مورد استفاده در داخل کابین دوش است. در صورتی که در داخل کابین دوش از زیر دوشی استفاده شود، ابعاد کابین دوش باید حتماً به اندازه ابعاد زیر دوشی باشد.

ابعاد کابین دوشکابین دوش شیشه ایدور دوشی شیشه ای

ابعاد استاندارد کابین دوش

همان طور که گفته شد، کابین دوش را می‌توان در اندازه‌های مختلف طراحی، تولید و اجرا کرد. اما کابین دوش ها دارای ابعاد استانداردی هم هستند.

ابعاد استاندارد کابین دوش های مربع مستطیلی و گرد (قوس دار) معمولاً بر اساس اندازه زیر دوشی مشخص می‌شوند و به صورت زیر هستند:

ـ ابعاد 80 در 80 سانتیمتر مربعی

ـ ابعاد 90 در 90 سانتیمتر مربعی

ـ ابعاد 90 در 90 سانتیمتر گرد

ـ ابعاد 100 در 100 سانتیمتر مربعی

ـ ابعاد 100 در 100 سانتیمتر گرد

ـ ابعاد 100 در 80 سانتیمتر مستطیلی

ـ ابعاد 120 در 80 سانتیمتر مستطیلی

ـ ابعاد 120 در 90 سانتیمتر مستطیلی

البته زیر دوشی در اندازه‌های دیگری هم تولید می‌شود. ولی ابعاد استاندارد زیر دوشی موجود در بازار ایران معمولاً شامل موارد بالاست.

کابین دوش های فریم لس ریلی صاف نیز دارای ابعاد استانداردی هستند. عرض استاندارد برای این نوع از کابین دوش ها 120 تا 300 سانتیمتر و عمق استاندارد نیز حداقل 90 سانتیمتر است.

ارتفاع استاندارد نیز برای تمام کابین دوش ها 200 سانتیمتر است. کاهش این ارتفاع باعث کاهش کارآیی لازم کابین دوش می‌گردد؛ زیرا در این صورت دوش در بالای کابین دوش قرار گرفته و آب به محیط بیرون از آن می‌پاشد. افزایش این ارتفاع نیز باعث کاهش طول عمر کابین دوش می‌گردد؛ زیرا در این صورت، وزن شیشه افزایش یافته و فشار بیشتری بر روی چرخ‌ها وارد می‌گردد.

البته برای افزایش این ارتفاع راه حلی وجود دارد؛ به این صورت که می‌توان تا ارتفاع 200 سانتیمتر از کابین دوش دارای درب و برای بالاتر از آن از کتیبه شیشه ای فریم دار استفاده نمود.

کابین دوش ارزانشیشه حمام

کابین دوش: دور دوشی یا اتاق دوش

«کابین دوش» را می‌توان به دو نوع تقسیم و تعریف کرد:

1 ـ دور دوشی: فضایی اتاق مانند که معمولاً در اطراف دوش حمام نصب می‌شود تا اولاً مانع از خیس و کثیف شدن قسمت‌های دیگر فضای حمام شود و ثانیاً قسمت‌های دیگر فضای حمام را به رختکن تبدیل نماید. دور دوشی را می‌توان بر روی وان، جکوزی، زیر دوشی، سکو، لبه و کف حمام نصب نمود. البته ممکن است دوش در فضایی غیر از حمام ـ مثلاً در اتاق خواب یا استخر خصوصی ـ قرار گرفته باشد که در این صورت هم می‌توان از دور دوشی استفاده نمود. دوردوشی علاوه بر موارد گفته شده باعث گرم ماندن فضای اطراف دوش و جلوگیری از هدر رفتن انرژی گرمایی نیز می‌شود.

2 ـ اتاق دوش: فضایی اتاق مانند که دارای تجهیزاتی مانند دوش، وان، جکوزی، زیر دوشی و ... بوده و در فضایی غیر از حمام نصب می‌شود تا مکانی را برای استحمام به وجود آورد.

بیشتر بدانید: دوردوشی | اتاق دوش

اجزای کابین دوش

1 ـ شیشه نشکن (معمولاً سکوریت) سوپر کلیر در طرح‌ها، رنگ‌ها و ضخامت‌های مختلف یا طلق پلکسی گلاس

2 ـ فریم (قاب) ضد آب و ضد زنگ از جنس بیلت نو آلومینیوم خالص تولید کارخانه اراک و آنادایز شده در رنگ‌های مختلف با دستگاه‌های ایتالیایی و با ضخامت 2/2 میلیمتر

3 ـ یراق آلات (چرخ، دستگیره، لولا، بست و ...) ضد آب و ضد زنگ از جنس استیل 304 یا برنج یا پلاستیک فشرده در رنگ‌های مختلف

4 ـ درزگیرها و نوارهای آلومینیومی یا پلاستیکی

پیشنهاد: آشنایی با انواع کابین دوش

بیشتر بدانید: اجزای کابین دوش

زیر دوشی

«زیر دوشی» صفحه‌ای پلاستیکی (ورق‌های پلیمری ABS با روکش رزین اکریلیک) یا سرامیکی است که در زیر فضای دوش در کف حمام نصب می‌شود تا این موضوع را تضمین کند که آب از محوطه مخصوص دوش خارج نشود و همچنین آب‌بندی و مکش آب به خوبی صورت گیرد.

زیر دوشی ها در ابعاد مشخص و استاندارد و در شکل‌های مربعی، مستطیلی و گرد (قوس دار) و با ارتفاع‌های مختلف و مشخص ساخته می‌شوند. می‌توان بر روی انواع مختلف زیر دوشی ها کابین دوش نصب نمود که در این صورت، نیازی به استفاده از سنگ لبه در زیر کابین دوش نمی‌باشد.

بیشتر بدانید: زیر دوشی

شیشه حمامحمام شیشه ایکابین دوش طلقی

کابین دوش شیشه ای

کابین دوش های شیشه ای که به صورت فریم دار یا فریم لس طراحی، تولید و اجرا می‌شوند، نسبت به کابین دوش های طلقی بسیار زیباتر بوده و در زیبایی حمام شما و ایجاد جذابیت در دکوراسیون آن نقش مؤثری دارد و باعث بزرگتر جلوه دادن حمام می‌شود. از کابین دوش های شیشه ای و محصولات مشابه آن نظیر پارتیشن دوش شیشه ای و حمام مستر می‌توان هم در حمام‌های کوچک و هم در حمام‌های بزرگ بهره برد.

ابعاد کابین دوش هایی که در حمام‌های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند، معمولاً از حدود 90 در 90 سانتیمتر تا 100 در 100 سانتیمتر متغیر می‌باشند؛ اما ابعاد کابین دوش هایی که در حمام‌های بزرگ نصب می‌شوند، معمولاً بزرگتر از 120 در 120 سانتیمتر است.

این در حالی است که عرض یک پارتیشن دوش شیشه ای معمولاً بین 50 تا 80 سانتیمتر می‌باشد و ابعاد یک حمام مستر ممکن است بسیار بزرگتر باشد؛ به گونه‌ای که بعضی از حمام مستر های شیشه ای در ابعاد 2 در 4 متر تولید و نصب می‌شوند که بسیار قابل توجه است.

پیشنهاد: کابین دوش شیشه ای

تأثیر ابعاد کابین دوش بر روی قیمت آن

ابعاد کابین دوش یکی از عواملی است که تأثیر زیادی بر روی قیمت این محصول دارد. ابعاد استاندارد یک کابین دوش بین 5/2 تا 4 متر مربع است. قیمت یک کابین دوش با چنین ابعادی حدوداً بین 5/3 تا 9 میلیون تومان است که البته در صورت استفاده از کابین دوش های فریم دار با فریم سفید و شیشه سکوریت ساده می‌توان این قیمت را حدوداً به حداکثر مقدار 5 میلیون تومان کاهش داد. استفاده از شیشه‌های رنگی و یا ساتینا می‌تواند در افزایش قیمت کابین دوش تأثیر زیادی داشته باشد.

تأثیر ابعاد کابین دوش بر روی انتخاب آن

یکی از عواملی که حتماً در هنگام انتخاب کابین دوش باید به آن توجه داشت، ابعاد کابین دوش است. به عنوان مثال، همان طور که گفته شد، برای کابین دوش های گرد باید از ابعاد بزرگتر از 100 در 100 سانتیمتر استفاده کرد. بنابراین، در صورتی که شما فضای کافی برای اجرای کابین دوش هار گرد را نداشته باشید، باید از کابین دوش های دیگر استفاده نمایید.

نحوه چیدمان عناصر داخل حمام نیز در انتخاب کابین دوش و همچنین، همان طور که گفته شد، در تعیین ابعاد کابین دوش بسیار مؤثر است. به عنوان مثال گاهی اوقات چیدمان عناصر به گونه‌ای است که می‌توان از یک کابین دوش مربع مستطیلی با ابعاد 30 در 120 سانتیمتر استفاده کرد؛ چرا که دوش در یک فرورفتگی قرار گرفته است. اما در حالت کلی نمی‌توان کابین دوشی با این ابعاد را اجرا نمود.1

قیمت کابین دوشحمام شیشه ایپارتیشن دوش

قیمت محصولات ما را با همکاران دیگر مقایسه کنید

قیمت مناسب          کیفیت بالا          تحویل کارهای سفارشی 4 روز کاری

درباره ما

آبشار کابین فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با تولید کابین دوش ها و دور دوشی های طلقی (پلکسی گلاس) آغاز کرد. آبشار کابین در طول این سال‌ها همواره به دنبال گسترش محصولات و جلب رضایت مشتری‌های خود بوده است. از آن جمله می‌توان به تولید کابین دوش ها و دور دوشی های شیشه ای با شیشه سکوریت سوپر کلیر، تولید کابین دوش های گرد، تولید کابین دوش های فریم لس و تولید کابین دوش های طلایی و زیتونی اشاره کرد.

جهت ارتباط با ما

تلفن:    02177443675    02177442489     02166522589

موبایل:    09123578010    09122371705

                09121398937     09113578010

کارگاه و دفتر شعبه شرق تهران: همت شرق (شهید زین الدین) ـ بعد از بزرگراه امام علی (ع) ـ خروجی شمیران نو ـ خیابان نونوار غربی ـ پلاک 83 

دفتر شعبه غرب تهران:  ستارخان ـ خیابان رئیس زاده

 ایمیل:        این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اینستاگرام:         absharkabin